Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  ROZHOVOR: Žblept v nové sestavě

  S kapelou Žblept hrající převážně punk-rock jsme se zapovídali po jejich vystoupení v plzeňské Papírně 27.3.2014, kde zahráli v nové sestavě. S předchozími členy kapely se znám ze školy a celkově ze společného vystoupení v prosinci 2012 s mojí kapelou, ve které učinkuji.

  Autoři


  Přečíst článek

  REPORT: OldSchoolPunk - 29.3.2014

  V sobotu 29.3.2014 se do hospody U Pardála v Rokycanech po delší době vrátila punkrocková pražská legendaV.T.Marvin, zakoncertovala si i známá domácí skupina Budulínek a večer uzavírala hardcore-crustová kapela Alaverdi.

  ROZHOVOR: Osm Setin bez Jídla

  S rockovou kapelou Osm Setin bez Jídla  jsme zalezli do „džemácké“ backstage hned chvíli po jejich vystoupení, které se konalo ve čtvrtek 27.3.2014 v plzeňském klubu Jam, abychom je vyzpovídali z otázek týkajících se jejich kapely a vztahu k hudbě. Už od prvotního představení bylo jasné, že se jedná o veselou dvojku hudebníků a zvláště kamarádů.

  REPORT: Úmrtí Sida fest 2014

  Rok se s rokem sešel, 1. února roku 2014 proběhl další ročník Úmrtí Sida Fest. Letos jsme se na plzeňském Božkově sešli po dvanácté a jako vždy nechyběla nálož punkové klasiky a legend.

  U vstupu nás uvítali naši skvělí kamarádi, označili páskou a vyrazili jsme vstříc k davu a na parket. Ke stagi jsme přišli zrovna ve chvíli, kdy na podiu řádila kapela Zputnik z Prahy. Byla jsem naprosto fascinovaná nejenom muzikou, ale hlavně jejich krásnou zpěvačkou s naprosto úžasným hlasem.

  E!Ek této kapele chybí informace, pokud jste na akci byli, můžete je zaslat na náš email:info@plzenskekapely.cz

  Jako další nastoupila punk-rock´n´rollová legenda N.V.Ú. z Hradce Králové. U stage už se nedalo ani hnout natož projít. Lidi pařili jak zjednaní a chvílemi se zdálo, že rozdupají celý Božkov. Při pecce Pogo, punk a rock´n´roll mě dav skoro vtáhnul do svých útrob. Po N.V.Účkách jsem se potřebovala jít na chvíli vydýchat ven a nabrat další síly.

  Zatímco jsem si povídala s přáteli před hospodou, někdo vyběhl ven a zakřičel, že hraje Hubert Macháně. Prostor před hospodou se v okamžiku vylidnil. Podařilo se mi dostat se až úplně před stage. Nehorázný nářez, kotel a lidi jak urvaní ze řetězu. V tu chvíli mě zachránila úžasná ochranka u stage - díky kluci. Když Macháně začali hrát písničku Děvky a chlast, zpíval celý sál a já si říkala, že hrazení před stagí snad ani nemůže vydržet ten nápor a energii lidí.

  Slobodná Európa k této kapele chybí informace, pokud jste na akci byli, můžete je zaslat na náš email:info@plzenskekapely.cz

  Po zastávce na baště jsem opět vyrazila na špacír mezi lidi. Rozehrála se plzeňská sestava Požár Mlýna. Po účasti na jejich koncertě v Divadle Pod lampou jsem byla zvědavá, jakou show předvedou tentokrát. Nezklamali. Nášup skvělé muziky, energie, lehké akrobacie a srandy. Ze sálu jsem odešla vysmátá.

  A za chvíli se vrátila na nýřanské Vyvrhelly SAS. Naběhla jsem s foťákem na podium a začala fotit a točit. Pohled ze stage byl neuvěřitelný – narvaný sál zpívajících a pogujících lidí mě naprosto dostal. Bubeník vydal do mikrofonu pokyn, ať se pogující dav rozestoupí. Když jsem slyšela, že se lidi mají vyhecovat a jít do sebe, lehce mě polilo horko. Kluci tam hodili první tóny písničky Nácek a rozpůlený dav se řítil proti sobě. Začalo nehorázný pogo a ze stage to chvílemi vypadalo jako hromadná bitka. Každopádně infarktová chvilka dopadla dobře a já si oddechla.

  Další kapela, kterou jsem za ten večer měla možnost vidět, byla brněnská Inseminační stanice. Inseminačka je známou kapelou, která má vždy pěknou show. I na Sidovi pěkně zaváleli a publikum rozpogovali do šílených otáček. Agro-punk z Moravy prostě jede.

  Purgenk této kapele chybí informace, pokud jste na akci byli, můžete je zaslat na náš email:info@plzenskekapely.cz

  Letošní ročník Úmrtí Sida Fest zakončila strašicko-rokycanská Provokace bez Legrace, která se na této akci účastnila poprvé. Tahle mladá kapela svým výkonem příjemně překvapila několik zúčastněných, a tím si získali nové příznivce. Na podiu i pod ním to bylo pořádně divoké, a to i tehdy, když se mikrofonů ujalo pár kamarádských fanoušků. Nakonec se s publikem rozloučili jejich protifašistickým songem Soused a dvěma coverovými stálicemi Mámou od SPS a (skoro tradičně) písní Nikdo nepřišel od Starých Pušek.

  Punková akce se spoustou skvělých kapel, muziky, zábavy, úžasných fanoušků, kteří to pekelně rozjeli a piva tekoucího proudem. Velká poklona a respekt patří organizátorům, protože uspořádat takovou akci dá hodně práce, času a úsilí.

  Co víc dodat? Život se má žít, takže příští rok na Sidovi, ano?

  Kompletní fotoreport najdete na chich.rajce.idnes.cz nebo
  soukupjoseph.rajce.idnes.cz

  REPORT: Křest CD Sex Deviants 2014

  15. března 2014 jste mohli zavítat do Hospůdky u Pardála v Rokycanech, kde probíhal křest nové desky strašické kapely Sex Deviants. Kromě samotných „Deviantů“ vystoupili Vnitřní Faktor z Kladna, domácí rokycanská Provokace bez Legrace, nebo matadoři ze Slaného - Dilemma in Cinema.

  REPORT: Arakain, Dymytry 21.3.2014

  Šeříkovka zažila v pátek 21.3.2014 metalovej svátek, hostila společnou jarní tour kapel Arakain a Dymytry.

  ROZHOVOR: Substance D vydala desku

  Dne 21. března jsme se vydali směrem k rokycanskému hudebnímu studiu u Dědy, abychom udělali rozhovor s Jakubem Mesárošem, kytaristou rokycanské kapely Substance D, hrající blues-rock.

  REPORT: Vees 20.2.2014

  V Budějovicích by chtěl žít každý! A co v Plzni?

  Je to tak zhruba měsíc, co jsem si byla zařádit na >ty budějcký< v Andělovi. O co přesně šlo? Ve čtvrtek 20. února se na pozvání kapely Prodavač hrající ve stylu pop/indie dostavila má srdeční záležitost z dob studií: indie-rock´n´rollová partička Vees z Českých Budějovic. Ačkoliv koncík začal v pozdějších hodinách, než bylo uvedeno v programu, ti, co vydrželi, neprohloupili. Moje čekání jistě příjemně zkracovalo dobré pivo a příjemné prostředí klubu, avšak pro pracovníka v sociálních službách se zdála cena za desetistupňového Bernarda trochu přetažená.

  Sraz Vyvrhells 15.3.2014

  Je sobota 15. března, okolo 17 hodiny a já lezu ven z vany, oblékám se a kotálim se k sestře domů, kde nás má vyzvednout Velkej Ječmen a vyrážíme směr "Nejřany". Kousek za Nýřanama se v bývalým hostinci Na Pankráci koná oslava Hemrovo a Čerpadlovo narozenin, podepsaná jako SRAZ VYVRHELLS.

  Dracu Juicy oslavili 5 let působení

  V sobotu 16. listopadu se cheznovický klub Triana otřásal v základech až do pozdních nočních hodin. Na narozeninové akci kapely Dracu Juicy, oslavující 5 let svého působení, zahrály K.N.V. a také rokycanská kapela Provokace bez Legrace.

  © 2014-2023 panJosef.cz