Článek

Sraz Vyvrhells 15.3.2014

Je sobota 15. března, okolo 17 hodiny a já lezu ven z vany, oblékám se a kotálim se k sestře domů, kde nás má vyzvednout Velkej Ječmen a vyrážíme směr "Nejřany". Kousek za Nýřanama se v bývalým hostinci Na Pankráci koná oslava Hemrovo a Čerpadlovo narozenin, podepsaná jako SRAZ VYVRHELLS.

Přijíždíme na místo a po příchodu do hospody už vidíme známé tváře. Zdravíme, dále pak cestou od baru usedáme ke stolům, pálíme první cigára a sledujeme, jak se lokál houfně plní.

Okolo půl 9 začíná hrát první kapela Desabura - což jsou maníci z místního SDH a je to znát i na textech. Jako zpestření jinak pohodového punku, doplňuje klasiku "kytara, basa, bicí" ještě trubka(odpusťte, pokud se tomu nástroji říká jinak) a klávesy. Not bad!

Další na řadu přichází Raubeers Boi!s SVZ, punková elita z Klatov. Zahajuje smršt svých nekompromisních názorů a posměšků novou písní, která se tuším jmenuje Tetovanej a během představení, ve kterém zazní všechny oblíbené hitovky, přejí oslavencům mnoho zdaru a shromažďují dary v podobě ALPY a plechovek čehosi.

V pořadí třetí Neparkovat Vjezd začínají vybalovat své nástroje a rozjíždí svoje jemně rockenrollový Oi!. Sálem se rozléhají pecky jako Fešáci, No Future nebo Rockandroll a Tatranky, které i mě odtrhnou od právě přinesených párků s hořčicí a jdu si s ostatními zařvat před podium.

Jako poslední nastoupili na parádu S.A.S., legendy z "Nejřan". Zde už snad není třeba nic dodávat. Snad jen:,,Ať práce nebo blbá škola, dělá z nás ozubený kola!"

Takže se nenechte semlejt každodenní rutinou, stereotypem a jezděte na akce, minimálně v regionu a podporujte scénu. Hej hou! Let's go!!!

© 2014-2023 panJosef.cz