Článek

REPORT: Booger v Jazz Rock Café 26.3.2014

O téhle zajímavé akci jsem dávala avízo již někdy v únoru na svém BZ profilu. Konala se v plzeňském Jazz Rock Café a vystoupila zde kapela z Mariánských Lázní s názvem Booger, hrající blues-soul s náznaky funky stylu.

Kapela Booger funguje už od roku 2002. Frontman je zpěvák Dan Suchý s naprosto famózním chraplákem. Slyšela jsem je prvně minulý rok ještě se zpěvačkou Lucií Věříšovou. První co mě napadlo bylo - amazonka. Lucka měla a má velké kouzlo. Čiší z ní taková živočišná energie.

Dnes jsem prvně slyšela Kristýnu Rijákovou, která je v kapele novou zpěvačkou. Musím říci, že jsem nebyla vůbec zklamaná. Moc se mi líbí její barva hlasu. Působila na mě trochu nesměle, ale dobře jsem si všimla, že miniaturní pódium Jazz Rock Café nedávalo moc prostor to pořádně rozjet. Zvlášť, když veškeré zbytky volného místa zaplňoval svým procítěným projevem Dan. Zpěvačka u mě každopádně zanechala skvělý dojem. Člověk by si možná v tomhle stylu opravdu lépe zasadil do kapely tmavovlasou divošku, ale Kristýna se své role myslím ujala důstojně. A opravdu, ta barva hlasu stojí za poslech.

Ze skladeb zazněla například má oblíbená Mustang Sally, Satisfaction, Man´s world, Hit the road Jack, I Feel Good a spousta známých, naprosto bravurně zahraných a odzpívaných pecek.

Dan je neuvěřitelně charismatický člověk s úžasným hlasem. Každý song prožívá, noří se do tónů a ať už se saxofonem, foukací harmonikou nebo "jen" za použití svého hlasu, kolem sebe vyloženě šplíchá kýble energie. Dohromady je ta kapela jednoduše skvělá. Jsou sehraní a užívají si hraní. To člověka neuvěřitelně nakopne.

Mrzelo mě, že je v klubu tak málo prostoru pro fanoušky a tanec. Jakmile se dopředu ke kapele dostal páreček vysokých a pivem posilněných chlápků, bylo po srandě. Nicméně mohu říci, že tam pobíhal občas sem tam nějaký fotograf a stejně se nikdo na parket nehrnul, dokud mu náladu trochu nepovzneslo předražený pivo. Ale po chvilce už nebylo nikde k hnutí.

Přesto, že jsem neměla parťačku na řádění, ten večer jsem si moc užila. Už dlouho jsem neslyšela tak skvělé muzikanty a výborný zvuk. Tento koncert skvěle doplnil mou chybějící energii a já se moc těším, že si je zase brzy někde poslechnu. 

Bandzone: www.bandzone.cz/booger

© 2014-2023 panJosef.cz