Článek

REPORT: OldSchoolPunk - 29.3.2014

V sobotu 29.3.2014 se do hospody U Pardála v Rokycanech po delší době vrátila punkrocková pražská legendaV.T.Marvin, zakoncertovala si i známá domácí skupina Budulínek a večer uzavírala hardcore-crustová kapela Alaverdi.

Chvilku po deváté hodině do mikrofonu z plna hrdla promluvil zpěvák Budulínka. Pár vtipnými větami uvedl večer a začalo se hrát. Návštěvníků bylo sice méně, než jak bývá zvykem, ale to Budulínkovi nevadilo a hrál, jak nejlíp uměl. O příznivce na tanečním parketu také nebyla nouze. Naopak se strhlo pogo „číratého“ obecenstva.

Po Budulínkovi následovala legenda V.T.Marvin. Ze začátku měli problém s odposlechem, ale po chvilce byl problém zažehnán a hospůdkou začaly znít libé tóny. Po pár písních nám byl představen nový kytarista skupiny, který na svoji kytaru opravdu válel. Zpěvák předvedl jako vždy neskutečný výkon a s jeho neodmyslitelnými energickými výskoky vzrostl shluk návštěvníků před pódiem i kolem něj.

Márvini zahráli jak staré pecky, např. Čertova průkazka, tak nové a velice oblíbené, jako třeba Policajt nebo rošťák, Rentiér, Petr má pistoli, Na značky a další. Během koncertu byla věnována písnička speciálně pro jeho nový, již několikátý mikrofon, kterému sdělil, že s ním zažije na jevišti peklo a vzápětí byl mikrofon stejně na zemi.

Když po odehrání odpojili mikrofony a nástroje, strhlo se najednou ohromné skandování publika. Ačkoliv už byli odpojeni od aparátů, s obrovským nadšením, vděkem a úsměvem ve tvářích, se vrátili na pódium, poděkovali za podporu a zahráli s totálním nasazením ještě jednu pecku s názvem Na značky.

V závěru večera na podium nastoupila skupina Alaverdi. Mohu říci, že jsem je neznala, ale z mého osobního pohledu velice šikovní a sympatičtí hudebníci, kteří to s nástroji moc dobře umí. Publikum sice postávalo mimo taneční prostor, ale se zájmem sledovalo jejich výkon. Velice procítěná hudba měla spousty podob a prvků, které byly dosti zajímavé.

Byl to velmi příjemný a pohodový večer se super kapelami, které jsme určitě neviděli U Pardála naposledy.

© 2014-2023 panJosef.cz