Článek

REPORT: Křest CD Sex Deviants 2014

15. března 2014 jste mohli zavítat do Hospůdky u Pardála v Rokycanech, kde probíhal křest nové desky strašické kapely Sex Deviants. Kromě samotných „Deviantů“ vystoupili Vnitřní Faktor z Kladna, domácí rokycanská Provokace bez Legrace, nebo matadoři ze Slaného - Dilemma in Cinema.

Sex Deviants společně s Dilemmou nahráli společné split CD, tudíž na křtu nesměli chybět. Ve chvíli, kdy jsem přišel k Pardymu, koupil si pivko a pohlédl na podium, nemohl jsem přehlédnout obrovskou vlajku „křtící“ kapely. Lidí bylo dost a zvuk byl více než slušný. Akce mohla začít.

Jako první vystoupila kapela Vnitřní faktor. Tuto kapelu jsem slyšel vůbec poprvé, ale jejich hudba mě dosti zaujala. Na první kapelu nebývá zvykem předvádět nějak zvlášť zběsilé pogo, ale díky „Faktoru“ se našli odvážlivci, kteří si na kladenské borce šli ochotně zapařit.

Po Vnitřním Faktoru nastoupila Dilemma in Cinema. Kapela, která toho má dost společné s kolegy z Totálního nasazení, nehledě na to, že dva členové v „Totáčích“ hráli, předvedla velkou show. I když jsem Dilemmu slyšel kdysi na festivalu Rock na Valníku, či už jednou tady v Rokycanech, chytlavé melodie jsem dostával z hlavy hodně dlouho. U Dilemmy jsem nemohl přehlednout zpěváka „Cirila“ který svými hláškami a gesty bavil celého Pardála. Nakonec jsem s nimi měl možnost i pokecat. Náš rozhovor si můžete přečíst zde.

Jako třetí přišli na řadu Ti hlavní. Sex Deviants to od začátku pořádně rozjeli. Málokdo ví, že tahle formace ze Strašic si dokonce zahrála i na velkém punkfestu Pod Parou konající se v Moravské Třebové. Devianti zahráli část playlistu a došlo na křest. Rozhovor k novému albu si lze přečíst zde.

Ten probíhal tak, že si kapela pozvala na podium majitele hospůdky Petra "Pardála" Pardovského, který za obrovských ovací pokřtil CD, které kytarista vzápětí hodil do davu. Poté hvězdy večera dodali několik přídavků a uvolnili místo kapele Provokace bez Legrace.

Místní punk řízlý libozvučnou harmonikou si za 3 roky působení našel své příznivce jak v plzeňském kraji, tak i Stříbře, Praze a podobně. Provokace nezklamala a sázela jednu pecku za druhou. Zpěvák kapely Tom Hahner v euforii skočil do davu a pogoval spolu s přihlížejícími. Schytali to jeho brýle a noha, ale na síle odvést parádní výkon to kapele neubralo. Provokace tak uzavřela večer plný atmosféry, zábavy a skvělých kapel.

Kompletní fotoreport najdete na marikabatelkova.zonerama.com

© 2014-2023 panJosef.cz