Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  ROZHOVOR: Infinito - nekonečno možností

  V pátek 18.4.2014 jsem navštívil koncert klatovské kapely Infinito. S touto zajímavou formací se osobně už nějaký čas znám, například z akcí Osecká bouda a Festlegrace 2014. Společně s nimi vystoupily ten večer v klubu Parlament ještě dvě kapely. No Esc Ape, což je kvalitní grunge z Rabí a hlas zpěváka mi velmi připomíná Kurta Cobaina. Dále plzeňská Isua hrající energický pop-rock s upřímnými texty cílenými převážně na českého posluchače.

  Autoři


  Přečíst článek

  ROZHOVOR: Ci5 - plzeňský napůl revival

  Jako dítě rockera mám ráda hospody s rockovou atmosférou a přesně tak na mě působil klub Merlin v Plzni na Košutce, kde si 19.4.2014 zahrála kapela Ci5 Plzeň. Měla jsem velké štěstí, neboť se mnou rozhor udělali hned dva členové kapely a to Antonín Jireš (kytara a zpěv) a Ladislav Procházka (basa).

  REPORT: Glajstr Duo a High Five rozvířili Anděl

  Na akci v rámci Free Tuesday pořádané v Anděl music baru jsem přišla s více jak hodinovým předstihem a upřímně mě bavilo i zvučení první účinkující kapely Glajstr Duo

  V úterý 22.dubna vystoupily celkem dvě kapely, ta druhá s názvem High-Five. Zpočátku se zdálo, že si koncert užijeme sami, ale nakonec fanoušci, blízcí i kamarádi dorazili včas. Před začátkem vystoupení mužského dua jsem měla příležitost nahrát několik odvážných odpovědí v rozhovoru, který si můžete přečíst již brzy.

  V zajímavém a zábavném projevu, ve kterém se koncert Glajstr Dua odehrával, příjemně překvapil. Když se sólového zpěvu a recitace ujal Filip Koryta v klávesovém doprovodu Zdeňka Mihulky, bylo o show postaráno. Častá komunikace s publikem vytvořila přátelskou atmosféru na tolik, že ani jejich texty v originálním zvukovém podání nepůsobili jako tabu. Fanoušci na oplátku ukázali své vřelé a nadmíru hlasité ohlasy, a to po každém songu. S podivem celé vystoupení netrvalo ani hodinu, i když se zdálo, že měli stále co nabídnout. Místo dalších písní a trefných krátkých básniček nabídli divákům svoje nahrané EP.

  Po odehrání a rozloučení se s diváky, vyklidili pódium pražské kapele Jan Richter & High-Five, která vystoupila v početnější sestavě. Svižné tóny a anglické texty písní rozvířili „andělským“ davem fanoušků, kteří spokojeně povzbuzovali pánskou kapelu. Vystoupili v emo-popovém žánru, ve kterém mě utvrdilo i zřejmé procítěné pojetí koncertu. Pánové z High-Five svou emotivní muziku doplnili o akustické a klávesové melodie, jimiž doladili jinak pořádnou „nářezovku“.

  Uplynulá akce byla jedna z těch, na které se chodí s oblibou a očekáváním pohodového, leč velmi zábavného hudebního večera. Chtěla bych závěrem připomenout jen jedno a to:

  „Když za kapelu mohou být i dva

  a přesto v sále není tma,

  nemusíš už pařit sám,

  ačkoliv interpret Ti není znám.“

  // Fotoreport: iREPORT.cz (Jan Zeman).

  REPORT: FestLegrace vol.1

  Hospůdka u Pardála ve většině případů slibuje nezapomenutelné akce a v sobotní večer 12.4.2014 tomu nebylo jinak.

  Jednou z nich se určitě stane první ročník FestLegrace, kterou pořádala místní harmonic-punková kapela Provokace bez Legrace, což už může být z názvu mnohým patrné. Koncert, kde se vystřídalo celkem pět regionálních kapel, by se dal pojmout jako přehlídka mladých talentů jednotlivých měst.

  REPORT: Tři Sestry Banditos v Šeříkovce

  V pátek 11. dubna 2014 jsem zavítal do pivnice na malé scéně v Šeříkovce, kde probíhal koncert kapely Tři Sestry Banditos. Jelikož mám rád Tři Sestry v originálním složení, byl jsem zvědavý na revival. Na této sestavě jsem byl poprvé a měl trochu strach jak to bude ve výsledku znít.

  ROZHOVOR: Maelström - kapela co rozvíří klub

  Dne 5.4.2014 jsem se sešel s frontmanem Vasilem Kobanem z kapely Maelström při příležitosti jejich koncertu v plzeňském Kalikováku, kde zahráli mimo jiné i pražští Matahari (rozhovor s nimi si lze přečíst zde)

  REPORT: Pilsner Music Jam 2014

  Ve středu 2.4.2014 proběhl v plzeňském klubu Jam první koncert při příležitosti zahájení akce Pilsner Music Jam 2014. Večerem nás provázel David Brabec, který již od zahájení upozorňoval přítomné na svou smluvní povinnost – uvádět tuto akci v pokročilém stádiu opilosti. Vzhledem ke svědomitosti tohoto konferenciéra, byl celý večírek velice zábavný už od počátku.

  ROZHOVOR: Poitín - irská hudba v Plzni

  Na netradičním irsko-francouzském večeru, jste si mohli vychutnat koncert kapely Poitín a Annešanté. Probíhal v sobotu 5. dubna v plzeňském Hi-fi Clubu. Sedící publikum se u rytmických melodií neodvážilo ani k tanci, a to i přesto, že kytarista Jakub Siegl ze skupiny Poitín, několikrát k němu vtipně vyzval. Já osobně byla nadšená z celého jejich vystoupení. Naštěstí jsem měla tu čest s houslistou Jaroslavem Macháčkem a frontmanem kapely PoitínJeremy M. Kingem udělat rozhovor.Váš název je podle tradiční irské pálenky, jak jste k němu přišli?

  ROZHOVOR: Annešanté - plzeňský nejen šanson

  S Annou Rauschovou jsme se sešli těsně před jejím vystoupením s šansonovou kapelou Annešanté v plzeňskémHifi Clubu 5.4.2014. Anna má velký hlasový dar a nádherný přízvuk, který k šansonu jistojistě patří. Rozhovor se krásně poslouchal, ať už na místě, nebo z diktafonu při přepisu.

  ROZHOVOR: Matahari

  Při navštěvování koncertů se rád podívám na nová místa. V případě návštěvy nového rockbaru Indians Czech Club v Kalikovském mlýně dne 5.4.2014, jsem byl nadšený. Pěkný nový klub na mě působil velice příjemně. Dnes zde zahráli pražští Matahari a plzeňští Maelström. S oběma frontmany hrajících kapel jsem měl tu čest si promluvit. Jak probíhal rozhovor s Žantí z kapely Matahari si můžete přečíst níže.

  © 2014-2023 panJosef.cz