Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  ROZHOVOR: Fiasko - to rozhodně nečekejte!

  S punk-rockovou kapelou Fiasko, čtyř člennou bandou od Klatov, jsme udělali rozhovor po jejich vystoupení v plzeňském Jamu dne 9.4.2014.

  Autoři


  Přečíst článek

  ROZHOVOR: Tanit - chytlavý hardrock z Plzně

  Přesně tak, jak se pachatel vrací na místo činu, tak i já se vrátila 30.4.2014 do klubu Merlin na Košutce. A za pomoci mé fotografky Nikoly Puchelové jsem si vyslechla zpěváka Jirku Kudrnu ze skupiny Tanit.

  REPORT: Zvlášňý Škola ve strašickém PDA

  Dne 3.5.2014 vystoupila legendární Zvlášný Škola za podpory Provokace bez Legrace ve strašickém klubu PDA. Část naší kapely přijela do Strašic s naším kamarádem fotografem Ivem Osvaldem okolo 19. hodiny.

  REPORT: Křest CD Alter in Mind 2.5.2014

  V pátek 2. dubna jsem spolu s fotografem Ivem Oskarem Osvaldem zavítal do plzeňského Divadla pod Lampou, kde se konal křest nového alba Alter in Mind.

  REPORT: Mucha - drsný šanson ze života

  V pátek 25. dubna jsme zavítali do plzeňského Pohoda Music Baru. Konal se zde koncert brněnské kapely Mucha. Přestože v Plzni probíhal první den Majálesového víkendu, o posluchače nouze rozhodně nebyla. Přišli jsme přesně na začátek akce a venkovní zahrádka byla již plná nedočkavců. Večer byl teplý, prosluněný, potkali jsme několik známých tváří. Panovala opravdu skvělá atmosféra, kterou podtrhoval i název klubu.

  ROZHOVOR: Glajstr Duo - neintimní intimita

  Na akci Free Tuesday, která se konala 22. dubna v Anděl Music Baru, jsme měli možnost udělat příjemný rozhovor s pánskou dvojicí kapely Glajstr Duo. Mimo to si můžete přečíst z této akce report, který naleznete zde.

  REPORT: Plzeňský Majáles 2014

  Do lochotínského amfiteátru jsme dorazili pár minut po 12. hodině. Majálesové stage byly letos rozestaveny na 4 stanovištích. Dvě hlavní, Majálesovou a Excellent stage, jste mohli nalézt ve spodní části amfiteátru, kde vystupovaly především mainstreamové kapely. Naopak v horní části se nacházely stage Akustická, kde vystupovali hlavně interpreti, kteří hrají víceméně akusticky a Altán stage, kde vystoupili kapely alternativní scény a také místní kapely.

  ROZHOVOR: Infinito - nekonečno možností

  V pátek 18.4.2014 jsem navštívil koncert klatovské kapely Infinito. S touto zajímavou formací se osobně už nějaký čas znám, například z akcí Osecká bouda a Festlegrace 2014. Společně s nimi vystoupily ten večer v klubu Parlament ještě dvě kapely. No Esc Ape, což je kvalitní grunge z Rabí a hlas zpěváka mi velmi připomíná Kurta Cobaina. Dále plzeňská Isua hrající energický pop-rock s upřímnými texty cílenými převážně na českého posluchače.

  ROZHOVOR: Ci5 - plzeňský napůl revival

  Jako dítě rockera mám ráda hospody s rockovou atmosférou a přesně tak na mě působil klub Merlin v Plzni na Košutce, kde si 19.4.2014 zahrála kapela Ci5 Plzeň. Měla jsem velké štěstí, neboť se mnou rozhor udělali hned dva členové kapely a to Antonín Jireš (kytara a zpěv) a Ladislav Procházka (basa).

  REPORT: Glajstr Duo a High Five rozvířili Anděl

  Na akci v rámci Free Tuesday pořádané v Anděl music baru jsem přišla s více jak hodinovým předstihem a upřímně mě bavilo i zvučení první účinkující kapely Glajstr Duo

  V úterý 22.dubna vystoupily celkem dvě kapely, ta druhá s názvem High-Five. Zpočátku se zdálo, že si koncert užijeme sami, ale nakonec fanoušci, blízcí i kamarádi dorazili včas. Před začátkem vystoupení mužského dua jsem měla příležitost nahrát několik odvážných odpovědí v rozhovoru, který si můžete přečíst již brzy.

  V zajímavém a zábavném projevu, ve kterém se koncert Glajstr Dua odehrával, příjemně překvapil. Když se sólového zpěvu a recitace ujal Filip Koryta v klávesovém doprovodu Zdeňka Mihulky, bylo o show postaráno. Častá komunikace s publikem vytvořila přátelskou atmosféru na tolik, že ani jejich texty v originálním zvukovém podání nepůsobili jako tabu. Fanoušci na oplátku ukázali své vřelé a nadmíru hlasité ohlasy, a to po každém songu. S podivem celé vystoupení netrvalo ani hodinu, i když se zdálo, že měli stále co nabídnout. Místo dalších písní a trefných krátkých básniček nabídli divákům svoje nahrané EP.

  Po odehrání a rozloučení se s diváky, vyklidili pódium pražské kapele Jan Richter & High-Five, která vystoupila v početnější sestavě. Svižné tóny a anglické texty písní rozvířili „andělským“ davem fanoušků, kteří spokojeně povzbuzovali pánskou kapelu. Vystoupili v emo-popovém žánru, ve kterém mě utvrdilo i zřejmé procítěné pojetí koncertu. Pánové z High-Five svou emotivní muziku doplnili o akustické a klávesové melodie, jimiž doladili jinak pořádnou „nářezovku“.

  Uplynulá akce byla jedna z těch, na které se chodí s oblibou a očekáváním pohodového, leč velmi zábavného hudebního večera. Chtěla bych závěrem připomenout jen jedno a to:

  „Když za kapelu mohou být i dva

  a přesto v sále není tma,

  nemusíš už pařit sám,

  ačkoliv interpret Ti není znám.“

  // Fotoreport: iREPORT.cz (Jan Zeman).

  © 2014-2023 panJosef.cz