Článek

REPORT: Kasíno is Open

V sobotu 3.5.2014 se znovu po dlouhé době otevřely brány rokycanského rockového klubu U Pupa (většina lidí zná pod starým názvem Kasíno). Vystoupily zde skupiny z Rokycan a okolí - Indiánská rezervace, Nízká úroveň, Budulínek a Vapid.

Večer uvedla hrádecká formace hrající pod názvem Indiánská rezervace. Indiáni zahráli celkově 19 písní. Mezi nimi nechyběly skladby jako Šašek, Vtěrka, nebo Idiot a jako první kapela vyzkoušela nově zrekonstruované pódium. Své vystoupení na rozdíl od dřívějších koncertů kluci více prožívali, což bylo pro mne příjemným překvapením.

Po nich nastoupila skupina Nízká úroveň. Mezi publikem si našla okamžitě své příznivce a atmosféra vzrostla. Publikum spolupracovalo se zpěvákem a reagovalo na jeho výzvy „křikem“. Zazněly například covery od známé skupiny Punk Floid, které neměly zdaleka takový ohlas jako jejich vlastní písničky. Při písničceProtektorát publikum dokonale dobili energií a při chytlavém refrénu si zazpívalo společně s nimi. Playlist zakončili písní Pogobába, ke které se zpěvák vyjádřil takto: „Lidé si ji vždy vyžádají a byli by zklamaní kdybychom ji nezahráli. Patří k nám neodmyslitelně jako třeba pro Budulínek jejich Masakr prasat.“

A když přišlo na song Masakr prasat od kapely Budulínek, na parketě to byl vážně a jednoduše masakr!

Skupina Budulínek nám představila návod na to, jak se v sedmi členech „našťouchat“ na celkem malé pódium a přitom rozjet show. Ač nebylo moc prostoru pro to se naprosto odvázat, členové to zvládli na jedničku a jejich výstup byl doprovázen živostí a vtipem. „Pro všechny punkoše“ znělo sálem a publikum se přidalo k tanci i zpěvu. A když přišlo na již zmiňovaný song Masakr prasat, na parketě to byl vážně a jednoduše masakr!

Poslední skupinou uzavírající večer byla strašická punk-rocková skupina Vapid. Většinou publikum už nemá tolik sil na poslední kapelu, ale tentokrát tomu bylo naopak. Kluci brnkli do strun, bubeník se do toho opřel, dvojice zpěváků zapěla z plných plic a únava byla rázem pryč. Ač hráli jako poslední, o tanečníky před pódiem nebyla absolutně nouze. Energie by se dala rozdávat a okna nestačila větrat. I když tahle skupina může působit ze začátku nenápadně, na koncertě jí věnujte pozornost až dokonce, dokážou velice příjemně překvapit.

Energie, dobrý výkon, pobavení, pohoda a rozhodně dobrá podívaná nás provázeli celým večerem a za to děkujeme všem kapelám.

© 2014-2023 panJosef.cz