Článek

REPORT: Křest CD Alter in Mind 2.5.2014

V pátek 2. dubna jsem spolu s fotografem Ivem Oskarem Osvaldem zavítal do plzeňského Divadla pod Lampou, kde se konal křest nového alba Alter in Mind.

Usadil jsem se na balkoně nad podiem, objednal si pivo a zaposlouchal se do tvorby první vystupující crossover-metalové kapely z Domažlic. Elementary rozdávali energii a svou hudbu neskutečně prožívali. V závěru jejich působení na pódiu došlo i na krásně synchronizované skákačky. Nutno podotknout, že tato 3 členná banda je ohromně sehraná a zpívá výhradně česky.

Po krátké pauze okolo deváté hodiny, nastoupila plzeňská kapela Savage Sausage mixující hardcore s prvky jazzu a v poslední době i jiných stylů. Kapela o třech členech měla opravdu co nabídnout. Obzvlášť zajímavé byly instrumentální pasáže a mám takový pocit, že se v nových písních po jejich rozpadu v roce 2003 moc zpěvu neobjevuje. Kapela je ve fázi obrodu a myslím si, že se pomalu schyluje k vydání nového alba. Posluchači, kteří kapelu dobře znají si žádali další a další instrumentální písně s názvy zvířátek.

Chvíli po desáté hodině začala hrát hlavní kapela večera Alter in Mind. Od začátku našlápnutá atmosféra v klubu a perfektní práce nasvětlovače poukazovala na výjimečný večer pro tuto kapelu. I přes to, že klub návštěvností tento večer nepřetékal, bylo před pódiem plno a lidi se odvázali i k tanci a pořádnému házení hlavou. Jednotliví členové předváděli perfektní mezisóla a napětí rostlo. Tahle 5ti členná banda předvedla maximum ze svého nového alba Grow up, ale i své staré pecky. Přišla chvíle křestu. Ujal se ho Jan „Lichťa“ Lichtenberg. Desce bylo popřáno všechno nejlepší, hodně zdaru a kladných ohlasů. Poděkováno bylo i Žanetě K., která pro album zhotovila obal a další náležitosti. Deska se nevykoupala v ničem jiném než v plzeňské dvanáctce a v zápětí se proletěla směrem k publiku, zachrastila a těžko říci kdo ji získal. Vystoupení zakončili Alter in Mind svými největšími peckami.

Byl to opravdu skvělý večer a ačkoliv na podobné metalové akce moc často nechodím jsem se moc bavil a brzy si to zopakuji. Škoda, že účast byla trochu slabší. Plzeňané zkrátka asi neví, co zde mají za hudební skvosty. A proto podporujte živou muziku kde se dá!

Album si lze zakoupit za velmi příznivou cenu a nebo si ho zdarma stáhnout na Bandzone.cz profilu kapely.

© 2014-2023 panJosef.cz