Článek

REPORT: Zvlášňý Škola ve strašickém PDA

Dne 3.5.2014 vystoupila legendární Zvlášný Škola za podpory Provokace bez Legrace ve strašickém klubu PDA. Část naší kapely přijela do Strašic s naším kamarádem fotografem Ivem Osvaldem okolo 19. hodiny.

Vyložili jsme námi dovezenou aparaturu, kde nás hned poté venkovní zima zahnala dovnitř do klubu. Na pódiu zvukař Metlický připravoval aparaturu a s tím spojené náležitosti. Po prvních natočených pivech dorazila i hlavní kapela večera Zvlášný Škola. Majkl (baskytarista PbL) se hned skamarádil s baskytaristou "Zvlášky" a pomohl mu vynosit aparáty z auta. Nutno podotknout, že měli oba i stejná trika. Já jsem si mezitím stačil udělat asi nejzajímavější a nejkontroverznější rozhovor za celou dobu mého psaní. Chvíli nato jsme s naší kapelou začali zvučit. Děkujeme Zvlášný Škole hlavně za půjčené basové kombo.

Kolem 9. hodiny tedy započala produkce předkapely Provokace bez Legrace. Příchozích bohužel nebylo na takto velký sál mnoho a kapela se potýkala s nepříjemnou ozvěnou bijící se s odposlechy. Taky aby ne, když dnes toto rokycanské, nyní čerstvě 6ti členné seskupení vystupovalo v prozatím největším sále za své působení. Lidi do rytmu podupávali nožkou a zhruba čtyři mladí veselí punkáči rozjížděli pod pódiem divoké pogo. Vystoupení zakončila kapela oblíbeným přídavkem - protifašistickým songem Soused.

Odebrali jsme se na bar a vyklidili kapele Zvlášný Škola prostor pro zvučení. Tato legendární punk-rocková hudební skupina, vznikla 5. ledna 1992 v Kdyni, stvořila hymnu plzeňskému hokejovému týmu, natočila několik videoklipů a se svým nejoblíbenějším klipem Hajzlbába, zvítězila v hitparádě Czech Rock Block.

Energie pod pódiem bylo tolik, že by se mohla rozdávat lidem v okolí, kteří v tu dobu znuděně jistojistě seděli doma u televize.

Vystoupení mělo dvě zhruba hodinové části proložené asi půlhodinovou přestávkou, na které jsme se ve sklepním baru společně se Zvlášný Školou a panáky opravdu „kulturně“ dorazili. Nato, že měla kapela velmi čerstvého bubeníka, nebyl rozdíl oproti jiným vystoupení znát. Vše bylo perfektní, zábava plynula a energie pod pódiem bylo tolik, že by se mohla rozdávat lidem v okolí, kteří v tu dobu znuděně jistojistě seděli doma u televize. Chlapi ze Zvlášný Školy udržují na svých koncertech opravdu přátelskou atmosféru. Důkazem toho byla například vodka poslaná z pódia mezi tancující a pogující fanoušky. Zazněli ty největší hity jako Tělo,Hrablem, Foddbal, Minový pole, ale i písně nového z čerstvého alba Šesté slunce, obsahující 8 zhudebněných básní Krchovského a přídavek.Kapela zakončila svou produkci za velkých ovací, my se rozloučili s kamarády a každý vyrazil svým domluveným odvozem k domovu.

Opravdu moc skvělý večer, leč v okolí možná nedoceněný a lidí mohlo být více. Velký díky a obdiv patří pořadateli Štefanu „Blábovi“ Blaškovi, který celou tuto skvělou akci zorganizoval. Díky také Oskarovi a Martinovi, kteří nám pomohli s dovozem našich těl spolu s aparaturou.

© 2014-2023 panJosef.cz