Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  TOP 5 tipů pro kytarového prokrastinátora

  Nouzový stav se nám opět prodloužil a vidina koncertů je nadále v nedohlednu. Co naděláme, na Netflixuuž jsme vše zajímavé viděli, knihovnu jsme oprášili už před nějakou dobou a na zkoušky s kapelou se teď chodí tak nějak více z donucení, když už nad námi nevisí ten imaginární bič v podobě blížícího se koncertu. Nicméně pro zapálené kytaristy zde máme pár tipů, jak se zabavit se svou kytarou a třeba se i něco nového přiučit.

  Autoři


  Přečíst článek

  AKTUALITA: 9 z 10 veganů šílí! Trautenberk mají nový lyrics klip!

  Jak Trautenberk informují na svých sociálních sítích - prozaická báseň o jedné z nejlepších pochutin světa konečně našla i svou obrazovou podobu.

  AKTUALITA: Na západě Čech vznikl nový hudební pořad „Na první tejk!“

  Dne 31. ledna 2021 debutoval nový hudební pořad s názvem Na první tejk!. Jeho tvůrci chtěli vytvořit platformu pro kapely v době, kdy jsou koncerty v nedohlednu. V premiérovém díle z nahrávacího studia Gerys v Sulislavi se jak hudebně, tak osobně představili plzeňští bluesmani Five Rivers Blues Band.

  ANKETA ŽEBŘÍK 2020: Hlasování v základním kole jede na plné pecky!

  Žebřík vkročil již do devětadvacátého roku nepřetržité existence.

  Hlasování v prvním kole probíhá od 1. do 31. ledna 2021 a vzejde z něj pět nominovaných v každé z deseti kategorií.

  Druhé kolo, které poběží od 1. do 28. února 2021, určí pořadí na prvních třech místech v každé kategorii, tedy držitele cen.

  Vítězové ankety budou zveřejněni: 21. května 2021 na slavnostním vyhlášení hudebních cen Žebřík!

  AKTUALITA: Garyho Hausbót vydávají skvěle zpracovaný videoklip ROBOTI!

  Garyho Hausbót si zakládá především na pohodové taneční muzice a hlavně textech. Ty vypovídají o démonech v nás všech, o krizi kulturnosti našeho světa, akčních hrdinech jako nositelích budoucí spásy a o strojovosti dnešní uspěchané doby.

  AKTUALITA: Muzikantská pocta otci v dokumentu Můj táta Dědek!

  Nadgenerační procházka tuzemským bigbítem a pocta syna k otci v jednom, tak by se dal alternativně nazvat snímek České televize Můj táta dědek z Katapultu.

  ROZHOVOR: Nejznámější videotvůrce punkrockových klipů Pája Junek a jeho jedenáct let na scéně!

  O tuzemském videotvůrci Pájovi Junkovi z okolí Příbrami, který nejenže točí, ale i hraje v Malá bílá vrána, slyšel snad už opravdu každý, kdo se alespoň trochu orientuje po české hudební scéně. Mezi jeho přední reference můžeme uvést například videoklipy kapelám Mňága a Žďorp, Divokej Bill, Plexis, Totální nasazení, Vision Days, E!E, SPS, NVÚ… a mohli bychom pokračovat dále opravdu dlouhým seznamem. K příležitosti kulatého výročí tohoto řemesla, jsme si pro Páju připravili několik otázek.

  AKTUALITA: Západočeští teepee představují nový remix a ohlížejí se za evropským turné

  Ještě před koncem tohoto roku se teepee, tvoření plzeňskou kytaristkou a zpěvačkou Terezou Lavička - Sladkou a stříbrským multiinstrumentalistou Miroslavem Patočkou, rozhodli zpracovat záběry z lednového turné po Evropě coby předskokani britských Seafret. Klip sdílejí společně s novým remixem Running Around jako poděkování všem fanouškům za podporu během těchto bouřlivých časů. 

  RECENZE: Strašičtí Sex Deviants vydávají album Za jinej svět!

  Co si budeme namlouvat: Současná situace kapelám opravdu nepřeje. Zrušení koncertního embarga, se zdá být zatím stále v nedohlednu. Některé kapely však tuto koronapatálii vzali jako příležitost a začali jako mravenci pilně pracovat na nové tvorbě. Jednou z těchto kapel jsou bezpochyby Sex Deviants, punk-rocková banda ze Strašic, kteří rovněž pořádají oblíbený festival Koupák Vítá Léto.

  ROZHOVOR: Trautenberk a jejich 10 let v revíru!

  V roce 2010, v pozdních nočních hodinách, v zakouřeným báru, vznikla myšlenka založit kapelu. Trautenberk v roce 2011 začali koncertovat a letos slaví 10 let a za těch 10 let prošli něčím neskutečným. Z malých klubů, jsou dnes účasti na obřích festivalech a sálech po celé ČR.

  © 2014-2023 panJosef.cz