Článek

Konec prázdnin bude opět patřit Festivalu na ulici

Ve dnech 19. až 27. srpna 2022 opět oživí centrum města Festival na ulici. Tradiční multižánrový festival přinese návštěvníkům více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program.

Celých 9  festivalových dní na konci srpna si budete moci v ulicích města Plzně užívat desítky hodin kulturního obrození na legendárních místech jako jsou místa Náměstí Republiky, U Branky, Proluka, nebo kluby Zach's Pub a Anděl Music Bar.

Odpovídá

„Za poslední dva roky jsme se přesvědčili, že návštěvníky opravdu baví pestrost scén, dramaturgie napříč hudebními žánry a rozmanitý program pro všechny věkové i názorové skupiny obyvatel“, říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou, a dodává: „Proto i letos stavíme na nejúspěšnějších a nejoblíbenějších kapelách a doplňujeme je novinkami z regionu i mimo něj, speciálními hudebními projekty a dalšími žánry“.

Letos si budete navíc moci užít celý večer věnovaný pouze metalu, který má v Plzni hluboké kořeny a velké množství fanoušků. V sobotu 20. 8. 2022 mohou příznivci tohoto žánru dorazit k Brance, kde je čekají koncerty kapel Khargados, Second Breath a Nasty Ratz.

Minulý rok se kupříkladu festival rozšířil o vážnou hudbu a dopadlo to fenomenálně. A právě díky tomu, se návštěvníci opět mohou těšit na další speciální projekt pod širým nebem. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood proběhne na Náměstí Republiky v neděli 21.8.2022 od 20 hodin. Pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho zahraje Plzeňská filharmonie nejznámější hity z filmů Harry Potter, Star Wars, Titanic, Jesus Christ Superstar, James Bond nebo Frozen

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Festivalové pátky ovládne hlavní scénu na náměstí bigbítová muzika. V pátek 19. 8. 2022 ho ovládne legendární plzeňská kapela Odyssea, která letos slaví 50 let svého účinkování a přesně o týden později, v pátek 27. 8. 2022 pak na stejném místě a ve stejný čas vystoupí Extra Band Revival.

Bluegrassovým dnem se stane sobota 27. 8. 2022, na scéně v Proluce mohou návštěvníci s kapelami tohoto žánru strávit celé odpoledne a večer. Stejné místo o pár dní dříve (úterý 23. 8. 2022) bude patřit jazzu, kde se můžete těšit na jména jako Ivan Audes Quartet, Sedm Větrů nebo Jezza Vee.

Mirka Novak po svém loňském velmi úspěšném koncertu odjela vystupovat do USA, na Festival na ulici se ale vrátila hned s dvěma projekty. S The Dozen Street ji mohou návštěvníci vidět a slyšet v pondělí 22. 8. 2022, s Edwardem Milesem z USA si zahraje 25. 8. 2022 U Branky. Z Ostravy dorazí na festival známé Buty (20. 8. 2022 od půl deváté večer na Náměstí Republiky), z Prahy 25. 8. 2022 dorazí Jiří Schmitzer a z Norimberka pak v pátek 26. 8. 2022 skvělá německá kapela The GoHo Hobos.

Rockovou legendu Nastřižené vlasy mohou návštěvníci opět vidět pohromadě. A spolu s kapelou Semtex budou zakončovat celý festival v sobotu 27. 8. 2022 na náměstí. Kdo by se poslední festivalový večer nenašel, může v závěrečný čas navštívit stage U Branky, kde vystoupí například kapely jako jsou skáčkoví Rambanbám a nebo oblíbení Crimson Fields. Součástí doprovodného programu budou opět Tanec na ulici, různá divadelní představení (samozřejmě s Culinkou v čele), kuličková dráha, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi.

© 2014-2023 panJosef.cz