Článek

V Šafaříkových sadech probíhá festival Inspiral Garden. Těšit se můžete na Lenku Dusilovou nebo silent nights!

Včera 8. srpna 2022 započal plzeňský festival Inspiral Garden, který můžete nalézt v Šafaříkových sadech, většině Plzeňákům spíše známém jako Špek park.

První festivalový den, nabídl MINT Market, francouzského DJ Ronina a oficiální započetí festivalu proběhlo s českým DJ a producentem Mikkim. Za zmínku stojí například fakt, že si tento DJ zahrál na Glastonbury. K vidění byla například performance umělců z Blackout Paradox nebo zařící loutky od Light Lab.

Každý den festivalu je zakončen tradičně silent nights, kdy se hudební dění přesouvá do sluchátek, která si můžete vyzvednout u pořadatelů.

V úterý 9. srpna 2022 se můžete těšit na Post Noisy Pots. Unikátní zvuk vzniká spojením kýblů, hrnců a dalších „nástrojů“ z kuchyně či garáže v kombinaci s živě hranou elektronikou. Jeho „post“ verze je obohacena o prvky jazzu, afroamerické hudby a klasiky. Výsledkem je tak originální mix elektroniky, loopů a tanečních beatů s instrumentální virtuozitou a velkou úlohou improvizace. Ve finále večera se můžete těšit na Lenku Dusilovou, která je jednou z předních tváří české alternativní scény a nebojí se proplouvat hudebním světem napříč žánry. Možná právě proto se její poslední album, za něž dostala cenu Anděl v kategorii album roku, jmenuje Řeka. Vystoupí na Inspiral Garden se svým sólovým setem.

Ve středu 10. srpna pokračuje opět MINT Market. Zahraje plzeňská rock'n'rollová kapela Cold Meat Party, tachovští China Soup nebo brněnská kapela Ghost of You.

11. srpna ve čtvrtek můžete krom DJs, navštívit koncert pražské hudebnice Never Sol, nebo polské duo Coals, kteří zahrají v rytmu alternativního popu.

Páteční odpoledne a večer 12. srpna bude svižnější, můžete se těšit na koncerty pražáků Vložte Kočku, slovenského rappera Edúv Syn.

Závěrečný den festivalu 13. srpna zakončí Člověk Krve, což je pseudonym umělce Jana Senfta a celé to uzavřou MIDI LIDI, kteří poté navážou DJs programem.

Celý program naleznete zde.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz