Článek

Třetí ročník DEPOvLETU je v plném proudu

Dne 20. července 2022 odstartovalo již tradiční DEPOvLETU a započalo 3. ročník. Takto to vypadalo na prvních třech koncertních dnech.

Během 10ti denního kulturního programu se v DEPO konají zábavné stand-upy, našláplé koncerty a nebo například swingová tančírna, která se konala při zahájení tohoto kulturního maratónu.

Ve čtvrtek 21. 7. 2022 jako první odstartovala hudební maratón plzeňská rocková kapela Her Nature spolu s chodskými funk'n'rollovými The Amsterdam Hamster.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Her Nature

Her Nature je plzeňská kapela hrající převážně autorskou tvorbu v rockovém duchu s nádechem progresivity. Písně jsou inspirovány různými tématy, ale jsou téměř vždy založeny na osobních zážitcích.

Kapela, kterou tvoří kytaristka a zpěvačka Eva Volfová, baskytaristka a zpěvačka Anna Pojarová, kytarista a vokalista Luboš Samek a bubeník Benjamin Faflik, v současné době pracuje na debutovém singlu s videoklipem.

The Amsterdam Hamster

The Amsterdam Hamster je mladistvá tříčlenná kapela vzniknuvší za lockdownových dob, jejíž srdce dlí v Domažlicích. Přestože na svém kontě nemá žádné převratné úspěchy, vzbuzuje autorskou tvorbou vycházející z funku a rock’n’rollu zájem i za hranicemi okruhu příbuzných či přátel.

Fotoreport (21. 7. 2022)

+ 46 fotek

V pátek 22. 7. 2022 vystoupili The Sidewaves z Karlových Varů a navázalo na ně alternativní duo Kalle.

The Sidewaves

Tříčlenná kapela The Sidewaves, původem z Karlových Varů, si vystačí s málem. Decentní hudební složení s kytarou, cajonem a éterickým zpěvem přináší příjemný výsledek - melancholický indie rock. Kapela vznikla na jaře roku 2021 a už v červnu téhož roku se stala vítězem hudební soutěže Top RoofTop Talenty 2021. Od té doby si zahráli na mnoha hudebních akcích, jako je například Žižkovská noc, Top RoofTop fest a nebo plzeňský Festival na ulici.

Kalle

Česká alternativní skupina Kalle oslňuje svým stylem i přístupem. Jejich dvě alba nejenže nahráli na pásový rekordér, ale navíc za obě získali cenu Anděl 2015 a 2017 v kategorii alternativa. Na novém albu Saffron Hills je poznat detailnější a ropracovanější pojetí jejich hudby. Gradace vrstvených kytar dává Kalle silnou post-rockovou intenzitu, zatímco slowcoreová repetetivnost drží hudbu při zemi a vytváří dostatek prostoru pro zpěv. A pávě Veroničin zpěv nechává do písní Kalle proplout mnohdy až popovou hitovost.

Fotoreport (22. 7. 2022)

+ 40 fotek

V sobotu 23. 7. 2022 vystoupily v DEPO2015 dvojčata Jiří a Ondřej z uskupení Bratři.

Bratři

Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím živě hrané bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie.

Fotoreport (23. 7. 2022)

+ 27 fotek

DEPOvLETU pokračuje a vy se můžete těšit například na kapely Nevergreen, DeCode, Ochepovsky & Ilæy trio, Acid Row a celé DEPOvLETU uzavřou The Valentines.

© 2014-2023 panJosef.cz