Článek

Raven fest 2022 - tradiční festival plný piva a kvalitní hudby

Ve dnech 28. - 30.7.2022 uspořádal pivovar Raven již pátý ročník jejich vlastního festivalu. Celkem zahrálo rovnou devět kapel z Plzně i zbytku ČR.
 

Celý festival odstartovala kapela The Amsterdam Hamster, jež svými funk rock’n’rollovými tóny přivítala první příchozí. Poté se předvedla rock/folk-punková parta Znouzectnost. Ta má na své domácí plzeňské scéně mnoho fanoušků, a tak o pořádný rachot pod pódiem nebyla nouze. Kromě Hoří (Hasiči) nechyběly žádné hity, dobrá atmosféra, ani vystoupení dvorního tanečníka Ríšy.

Jako první v pátek zahrálo pop-rockové uskupení Století a dále irish folk-punkoví Foggy Dude z Prahy.  Hvězdami večera byli brněnští Deloraine hrající fantasy a pohanský folk. Mohutné zpěvy a zvuky hudebních nástrojů jako by všechny přenesly do jiných dob.

Poslední den započali plzeňští EMOTiKON rock-bluesem. Poté návštěvníky rozvášnilo punk-ska v podání SticX (stejně jako The Amsterdam Hamster a Století z Domažlic) a až na špatný humor mezi písněmi, se předvedli v dobrém světle. Následující Rightnow ze Strakonic se nebáli divákům přiznat, že jsou prostě pop, a tak i přes ne všemi získanou přízeň si pár fanoušků našli. Festival ukončili svou celtic-punkovou show Pirates of the Pubs. Ti přilákali hromadu diváků a valnou většinu rozhodně potěšili tvrzením, že i přes jejich českobudějovický původ je plzeňské pivo prostě lepší.

Pivo vládlo celé akci, a tak i po oficiálním zakončení, se dlouhou dobu popíjely všemožné druhy. Nakonec přes ne-vždy vyhovující počasí byly všechny dny správně nadupané a areál plný spokojených lidí.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz