Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  REPORT: FestLegrace vol.1

  Hospůdka u Pardála ve většině případů slibuje nezapomenutelné akce a v sobotní večer 12.4.2014 tomu nebylo jinak.

  Jednou z nich se určitě stane první ročník FestLegrace, kterou pořádala místní harmonic-punková kapela Provokace bez Legrace, což už může být z názvu mnohým patrné. Koncert, kde se vystřídalo celkem pět regionálních kapel, by se dal pojmout jako přehlídka mladých talentů jednotlivých měst.

  Autoři


  Přečíst článek

  REPORT: Tři Sestry Banditos v Šeříkovce

  V pátek 11. dubna 2014 jsem zavítal do pivnice na malé scéně v Šeříkovce, kde probíhal koncert kapely Tři Sestry Banditos. Jelikož mám rád Tři Sestry v originálním složení, byl jsem zvědavý na revival. Na této sestavě jsem byl poprvé a měl trochu strach jak to bude ve výsledku znít.

  ROZHOVOR: Maelström - kapela co rozvíří klub

  Dne 5.4.2014 jsem se sešel s frontmanem Vasilem Kobanem z kapely Maelström při příležitosti jejich koncertu v plzeňském Kalikováku, kde zahráli mimo jiné i pražští Matahari (rozhovor s nimi si lze přečíst zde)

  REPORT: Pilsner Music Jam 2014

  Ve středu 2.4.2014 proběhl v plzeňském klubu Jam první koncert při příležitosti zahájení akce Pilsner Music Jam 2014. Večerem nás provázel David Brabec, který již od zahájení upozorňoval přítomné na svou smluvní povinnost – uvádět tuto akci v pokročilém stádiu opilosti. Vzhledem ke svědomitosti tohoto konferenciéra, byl celý večírek velice zábavný už od počátku.

  ROZHOVOR: Poitín - irská hudba v Plzni

  Na netradičním irsko-francouzském večeru, jste si mohli vychutnat koncert kapely Poitín a Annešanté. Probíhal v sobotu 5. dubna v plzeňském Hi-fi Clubu. Sedící publikum se u rytmických melodií neodvážilo ani k tanci, a to i přesto, že kytarista Jakub Siegl ze skupiny Poitín, několikrát k němu vtipně vyzval. Já osobně byla nadšená z celého jejich vystoupení. Naštěstí jsem měla tu čest s houslistou Jaroslavem Macháčkem a frontmanem kapely PoitínJeremy M. Kingem udělat rozhovor.Váš název je podle tradiční irské pálenky, jak jste k němu přišli?

  ROZHOVOR: Annešanté - plzeňský nejen šanson

  S Annou Rauschovou jsme se sešli těsně před jejím vystoupením s šansonovou kapelou Annešanté v plzeňskémHifi Clubu 5.4.2014. Anna má velký hlasový dar a nádherný přízvuk, který k šansonu jistojistě patří. Rozhovor se krásně poslouchal, ať už na místě, nebo z diktafonu při přepisu.

  ROZHOVOR: Matahari

  Při navštěvování koncertů se rád podívám na nová místa. V případě návštěvy nového rockbaru Indians Czech Club v Kalikovském mlýně dne 5.4.2014, jsem byl nadšený. Pěkný nový klub na mě působil velice příjemně. Dnes zde zahráli pražští Matahari a plzeňští Maelström. S oběma frontmany hrajících kapel jsem měl tu čest si promluvit. Jak probíhal rozhovor s Žantí z kapely Matahari si můžete přečíst níže.

  ROZHOVOR: The Delivery

  S metal-rockovou kapelou The Delivery jsem se sešel dne 2. dubna 2014 před plzeňským klubem Jam, kde vystoupili na akci zvané Kick-off Pilsner Music Jam 2014. Kluci hned od prvního podání rukou působili opravdu velmi sympaticky a měli plno humorných poznámek.Vystupujete pod názvem The Delivery. Co si pod takovým názvem můžeme představit?

  REPORT: Booger v Jazz Rock Café 26.3.2014

  O téhle zajímavé akci jsem dávala avízo již někdy v únoru na svém BZ profilu. Konala se v plzeňském Jazz Rock Café a vystoupila zde kapela z Mariánských Lázní s názvem Booger, hrající blues-soul s náznaky funky stylu.

  ROZHOVOR: Žblept v nové sestavě

  S kapelou Žblept hrající převážně punk-rock jsme se zapovídali po jejich vystoupení v plzeňské Papírně 27.3.2014, kde zahráli v nové sestavě. S předchozími členy kapely se znám ze školy a celkově ze společného vystoupení v prosinci 2012 s mojí kapelou, ve které učinkuji.

  © 2014-2023 panJosef.cz