Článek

REPORT: FestLegrace vol.1

Hospůdka u Pardála ve většině případů slibuje nezapomenutelné akce a v sobotní večer 12.4.2014 tomu nebylo jinak.

Jednou z nich se určitě stane první ročník FestLegrace, kterou pořádala místní harmonic-punková kapela Provokace bez Legrace, což už může být z názvu mnohým patrné. Koncert, kde se vystřídalo celkem pět regionálních kapel, by se dal pojmout jako přehlídka mladých talentů jednotlivých měst.

O první místo se postarala "mladičká" Nízká Úroveň. Tuto sestavu jsme již mohli slyšet na akci Punk in Jam v Plzni, nebo Punk Music stage v Hrádku u Rokycan. Po zahrání několika písní se před pódiem začali shromažďovat první odvážlivci tančící pogo. Nízká úroveň zahrála písně vlastní i převzaté a po písniPogobába uvolnili cestu strašické kapele Vapid.

Partička kolem zpěvačky Lucie Plimlové ukázala své kvality a rozjela to ve velkém stylu. Tato šestice mladých lidí, hrající melodický punk-rock, potěšila nejednoho posluchače. Po skončení strašického řádění, nastoupila kapela z Klatov - Infinito.

Garage-rocková kapela skládající se ze dvou dívek a bubeníka, rozjela velkolepou show. Kromě nevšední sestavy, ve které kapela vystupuje už od svého vzniku, je zajímavá také úplná absence baskytary, kterou plně nahrazují dvě krásné kytaristky. Na jednotlivých členech bylo vidět, jak si své vystoupení užívají plnými doušky. Došlo i na kytarová sóla v leže. Po poslední skladbě se diváci dožadovali přídavku. Infinito zvolili přídavek s názvem Bring me, při kterém jedna ze slečen položila kytaru a chopila se mikrofonu. Píseň zahájila drsným srdcervoucím screamem.

Poté, co Infinito odložili nástroje a odebrali se zaslouženě k baru, se na podium připravovala rokycanská stálice Provokace bez Legrace. Ihned po nazvučení rozpoutala kapela pod pódiem divokou řežbu. Provokatéři nabídli ke slyšení mimo jiné také písně Pornosong, Prohibice nebo Beznadějná a dokázali, že jsou hodni hrát s českou punkovou elitou.

Nadešla jedna hodina ranní a rockeři z Dracu Juicy rozjeli svou pekelnou show. Zazněli jejich známé hitovky, ale i nové kousky. Kytarista střihal jedno neuvěřitelné sólo za druhým a tím ohromil mnoho posluchačů u pódia, čímž ještě více umocnil celý dojem z vystoupení. Velmi zajímavým výstupem byl nový finální song, při kterém si členové kapely stihli prohodit dokola své nástroje a klaplo to na jedničku. Kluci tento večer zaujali nejen svým vystoupením, ale i novým merchem, který nejenže obsahoval krásná trička, ale také nápadité plakáty, zapalovače a hlavně prezervativy s logem kapely. Balení prezervativů obsahovalo lapač života i jednotlivé texty písní této veselé kapely.

Večer se velmi vydařil, zlatý mok tekl proudem a mnoho fanouškům zůstane jistojistě v paměti ještě dlouhou dobu.

// kompletní fotoreport: PlzeňskéKapely.cz (Karolina Bartlová).

© 2014-2023 panJosef.cz