Článek

REPORT: Pilsner Music Jam 2014

Ve středu 2.4.2014 proběhl v plzeňském klubu Jam první koncert při příležitosti zahájení akce Pilsner Music Jam 2014. Večerem nás provázel David Brabec, který již od zahájení upozorňoval přítomné na svou smluvní povinnost – uvádět tuto akci v pokročilém stádiu opilosti. Vzhledem ke svědomitosti tohoto konferenciéra, byl celý večírek velice zábavný už od počátku.

Jako první zahájila hudební produkci kolem 20.hodiny kapela Numb, jež se ve svém grunge stylu dá přirovnat k legendární Nirvaně. David Brabec měl pro každého z frontmanů připravenou vypečenou "exhibici" a naNumb vyšlo vyškytání státní hymny. Donutili nás vstát i přes to, že nakonec bez zřejmého důvodu zazněla slovenská část.

Další na řadu přišla skupina Kočku do Kotle, která zahájila svou produkci kolem deváté hodiny songem "Plyn už syčí". Musel ji do ticha zasólovat frontman Mejla na popud již poměrně dost neurvalého konferenciéra.

Přibližně na desátou to rozjeli Roayal Evenue se svou typicky rock'n'rollovou nadílkou. Vzhledem k pokročilému stavu opilosti všech přítomných již vypečená hra nebyla, nebo nebyla očividná. Naví se konečně publikum rozhýbalo k tanci.

Těsně před jedenáctou hodinou dozvučila kapelka Ray Skiplin a rozjela svůj osobitý hudební projev. Pro tuto kapelu bylo vystoupení shledáním po letech a zároveň další v řadě dernier. Díky za to kluci. Poslední vystupující, hard-rocková skupina The Delivery, uzavřela akci se vší parádou a roztančené publikum dostala konečně do pogo stylu.

Další události jsou již velice mlhavé... Ale byla to paráda.

Fotoreport naleznete zde.

© 2014-2023 panJosef.cz