Článek

REPORT: Glajstr Duo a High Five rozvířili Anděl

Na akci v rámci Free Tuesday pořádané v Anděl music baru jsem přišla s více jak hodinovým předstihem a upřímně mě bavilo i zvučení první účinkující kapely Glajstr Duo

V úterý 22.dubna vystoupily celkem dvě kapely, ta druhá s názvem High-Five. Zpočátku se zdálo, že si koncert užijeme sami, ale nakonec fanoušci, blízcí i kamarádi dorazili včas. Před začátkem vystoupení mužského dua jsem měla příležitost nahrát několik odvážných odpovědí v rozhovoru, který si můžete přečíst již brzy.

V zajímavém a zábavném projevu, ve kterém se koncert Glajstr Dua odehrával, příjemně překvapil. Když se sólového zpěvu a recitace ujal Filip Koryta v klávesovém doprovodu Zdeňka Mihulky, bylo o show postaráno. Častá komunikace s publikem vytvořila přátelskou atmosféru na tolik, že ani jejich texty v originálním zvukovém podání nepůsobili jako tabu. Fanoušci na oplátku ukázali své vřelé a nadmíru hlasité ohlasy, a to po každém songu. S podivem celé vystoupení netrvalo ani hodinu, i když se zdálo, že měli stále co nabídnout. Místo dalších písní a trefných krátkých básniček nabídli divákům svoje nahrané EP.

Po odehrání a rozloučení se s diváky, vyklidili pódium pražské kapele Jan Richter & High-Five, která vystoupila v početnější sestavě. Svižné tóny a anglické texty písní rozvířili „andělským“ davem fanoušků, kteří spokojeně povzbuzovali pánskou kapelu. Vystoupili v emo-popovém žánru, ve kterém mě utvrdilo i zřejmé procítěné pojetí koncertu. Pánové z High-Five svou emotivní muziku doplnili o akustické a klávesové melodie, jimiž doladili jinak pořádnou „nářezovku“.

Uplynulá akce byla jedna z těch, na které se chodí s oblibou a očekáváním pohodového, leč velmi zábavného hudebního večera. Chtěla bych závěrem připomenout jen jedno a to:

„Když za kapelu mohou být i dva

a přesto v sále není tma,

nemusíš už pařit sám,

ačkoliv interpret Ti není znám.“

// Fotoreport: iREPORT.cz (Jan Zeman).

© 2014-2023 panJosef.cz