Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  REPORT: Galerie a Grafit v plzeňském Kalikováku

  "To byl ale týden - na pováženou..." Ta nostalgická melodie mi zní v uších ještě při cestě domů, v poslední vteřině doběhnuté poslední tramvaji. Píseň Epizoda. Plzeňákům jistě dobře známá, já však coby původem tvor neplzeňský, si užívám nového poznání.

  Autoři


  Přečíst článek

  RECENZE: Strýčkova Zahrádka a jejich vzdušnější album Pluto ].

  Dne 7.11.2015 vypustila Strýčkova Zahrádka zbrusu nové album Pluto ].

  „Pluto je nekonečná energie proudící z opovržení.“ Tak se zpívá v písni Pluto, která je stěžejní pro celé album. Nechtěli jsme natočit nic průměrného. Neustále se snažíme vymačkat ze sebe víc, než si myslíme že v nás je. Jako když vyšťavuješ pomeranč - už ani nedoufáš, ale pořád to teče. To je prozatím ta nejvíc vymačkaná šťáva, na který si posluchač může opravdu zgustnout.

  REPORT: Pearly Seconds + The Truth Is Out There + LocoLoco + Dizzplayed

  Předsváteční poklidný večer 16. listopadu 2015 narušil hudebně nabitý koncert v plzeňském Divadle pod lampou, kde se postupně představilo hned několik kapel z různých koutů republiky.

  RECENZE: Plzeňské Discovery (3) – HaXna

  Proč právě HaXna? Protože to zní dobře, uvedl basák kapely Jiří Mayer v pořadu Alana Rohana. Skutečným autorem, bez pochyby originální názvu, je však kytarista Radek, kterému děkujeme za poskytnutí materiálů k tomuto článku.

  REPORT: Irish Halloween Party #4 v Divadle pod Lampou

  Dne 31.10.2015 proběhla tradiční akce pořádaná plzeňskou folk-punkovou kapelkou Cheers!, vyznačující se irskými kořeny a byla to jako každoročně velká paráda. U vstupu bylo i mraky samolepek tématicky k akci, ale i sticky k 25. výročí plzeňského Divadla pod Lampou.

  REPORT: Indiánská Rezervace, S.N.A.D. a Bezstarost v Rokycanech

  V pátek 30.10. 2015 vystoupily v rokycanské Hospůdce u Pardála kapely Indiánská Rezervace, S.N.A.D. a Bezstarost.

  REPORT: The Peacocs opět zbořili Lampu

  Dne 18.6. 2015 se konal koncert švýcarské kapely The Peacocks v Divadle pod Lampou. Předskokany byli zástupci místní rockabilly scény, plzeňští Mordors gang.
  Toto místní trio, hrající již téměř 15let rozhýbávalo příchozí návštěvníky svými chytlavými tóny vlastních songů s českými texty. Zazněly kousky připomínající swingově vláčné skladby, ale také velmi rychlé a svižné věci. Pánové se do toho opřeli již od začátku a po chvíli se první příchozí před pódiem pěkně rozvlnili do rytmu.

  REPORT: Smokie v plzeňském Pekle

  Kdo zavítal v pátek 25.9.2015 do plzeńského Pekla, byl svědkem neuvěřitelné show britské legendy mezi rockovými kapelami. Smokie svým prvotřídním průletem největšími hity jejich čtyřicetiletého působení, rozparádili celý Kulturní dům.

  RECENZE: Plzeňské Discovery (2) - Rambanbám

  V potemnělé nálevně na okraji Chlumčan, seděl na barové židli postarší muž s plnovousem. Byl oděný do černého fraku, a na hlavě černý cylindr. Z úst štamgastů za jeho zády, byly slyšet různé, mnohokrát nepravdivé příběhy, o tomto principálovi, kterému nikdo jinak neřekl, než Albert Rambanbám. Štiplavé poznámky a obskurní pověst však nedělali Albertovi příliš velké starosti. Daleko více ho zaujalo staré hrající rádio, ze kterého zněly písně kapely Tleskač. Albert pociťoval velký smutek při pomyšlení, že Tleskače již neuslyší, avšak Tleskač samotný se stal inspirací pro nápad, který se ten večer Albertovi zrodil v hlavě. Založil ska-punkovou formaci, kterou nazval, jak jinak, než Rambanbám.

  REPORT: Rock for People Europe 2015

  Dostali jsme možnost zúčastnit se prvního ročníku RPF pořádaného přímo u centra Plzně, a tak jsme ji také využili. Podle námi upraveného harmonogramu jsme vyráželi na kapely, takže nečekejte ani zcela kompletní a objektivní report z festivalu, ale spíš jak se všechno odehrálo z našeho pohledu. Předpověď na víkend hlásila tropické teploty nad 35°C a jasnou oblohu, tak hurá na rozpálenou betonovou plochu areálu DEPO 2015!

  © 2014-2023 panJosef.cz