Článek

AKTUALITA: InnerSphere – nová krev v Plzni

Ahoj, rádi bychom se Vám představili. Jsme InnerSphere, relativně čerstvě vzniklá kapela z Plzně, která v blízké době započne svoji aktivní koncertní éru… Žánrově se pravděpodobně blížíme někam na pomezí melodického death/doom metalu s prvky všech různých subžánrů, spíše tvrdší muziky. Posouzení je na každém, neradi se škatulkujeme, mantinely nemáme.

Kde se Inner vzal? Začalo to celé na podzim 2015, kdy se sešli zakladatelé, oba kytaristé, Míra Litomerický (Return To Innocence) a Tomáš Sršeň (ex-Mean Messiah) na křtu EP kapely Pearly Seconds, a hned se začal rýsovat hudební projekt. Od té doby vzniklo několik skladeb, spolupráce byla na výborných frekvencích a nabylo se odhodlání dát dohromady regulérní kapelu. Tu na jaře 2016 doplňují  Marcel Persky (ex- Martyrium Christi, Ictus) na bicí, Pavla „Felis“ Chvojová (ex-Self-Hatred) na doprovodné zpěvy/ambient a David Hradílek (Adagio Funebre, ex-Return To Innocence, ex-TÖRR, Vidock) na baskytaru jako host.

Charakterem naší tvorby je jedním slovem Melancholie. Do naší hudby komponujeme mnoho melodií, spíše temnějšího a pochmurnějšího rázu, nebojíme se různých temp a experimentů při psaní. Koho zajímají texty, tak ty jsou též různorodé. Většina z nich je psychologického rázu, o myšlenkách, boji proti sobě samému a světu kolem. Další smrdí historií nebo představami takové „psycho-fantasy“ a science fiction. Co se týče zpěvu, valná většina je posazena do growlu a screamů různých barev. Možná bude posluchači zajímavé, že zpíváme 3 členové a texty jsou přednášeny převážně z úst zakládající dvojice kytaristů.

Nesmíme opomenout premiéru, která proběhne v pátek 6. května 2016 v Plzeňském klubu JAM v Plzni - Doudlevce. Zde zahrajeme společně s pražskými RAW a píseckými FEEL MACHINE. Jste určitě zváni, my dovalíme a dáme ze sebe maximum. Zahrajeme sice kratší playlist, řekněme kolem 7 skladeb, ale to koncertu určitě neubere!

Kdo jest zvědav, na bandzone jsou pracovní a instrumentální demoverze na ukázku. Nějaký studiový počin plánujeme, nicméně zatím shromažďujeme prostředky na realizaci. Kdo by rád následoval InnerSphere, může nás najít i na FB. Do konce roku 2016 plánujeme akce po vícero krajích naší krásné země, tak určitě sledujte & join the Sphere!

© 2014-2023 panJosef.cz