Článek

AKTUALITA: Teepee vydává debutovou desku Albatross, pokřtí ji společně s Tichonov

  • teepee

Dvoučlenná kapela z Plzně (teepee) pokřtí po roce existence své očekávané debutové album Albatross. Atmosféru zasněného indie folku o dvou kytarách na nahrávce, na jejímž vzniku se výrazně podílel Mikoláš Růžička (Republic of Two, PIANO), oživí další nástroje a elektronika. Vydání desky budou následovat koncerty v Praze, Sušici a domovské Plzni. Na těchto koncertech budete mít možnost poprvé kapelu slyšet v rozšířené sestavě se spoustou zajímavých hostů. Jak s Mikolášem Růžičkou, tak členy kapely Tichonov, která taktéž odehraje všechny tři koncerty.

Debutové album Albatross, jehož předzvěstí byl i stejnojmenný singl, vznikalo ve Studiu Kdyně a v bytě Mikoláše Růžičky, jenž obstaral také jeho mix. Mastering alba má na svědomí Matouš Godík. Jádro kapely teepee tvoří talentovaný písničkář Míra Patočka a kytaristka Tééra Lavičková. Poprvé se setkali na gymnáziu a jejich spolupráce dala na začátku roku vzniknout společnému projektu. Během prvního roku zvládli vydat dva singly a hojně koncertovat po celé ČR. Vrcholem byl pak letošní koncert před Václavem Neckářem v brněnském Sonu.

Deska Albatross vychází 4. dubna 2016 na iTunes a Spotify. Na všech koncertech bude k dostání fyzicky na CD.

Kapela Tichonov se po třech letech od vydání svého oceňovaného debutu pozvolna probouzí z letargie a po několika loňských koncertech a vydání singlu Your Highness vypouští do světa další singl z připravované druhé desky s názvem Dead Language, na kterém hostuje zpěvačka skupiny Manon Meurt Kateřina Elznicová. Ta bude i hostem kapely na všech třech koncertech. Tichonov vznikl už před deseti lety, ale polovinu doby své existence se odehrával jen v hlavách čtyř kamarádů z Valašského Meziříčí. Po pěti letech si na sebe muzikanti vytížení z dalších projektů – Fiordmoss, Luno nebo Elektrick Mann – udělali čas, aby přinesli na českou klubovou scénu zasněné písničky opřené o silné kytarové plochy navíc umocněné místy až tříhlasými vokály. Na koncertech nelze nevidět, že Tichonov je parta sehraných lidí a to nejen hudebně.

Kromě již výše zmíněných hostů bude speciálním hostem plzeňského křtu kapela Mikoláše Růžičky Republic of Two, která zahraje i materiál z nově připravované desky. O afterparty se postará DJ Vegy, kterého můžete znát z kapel Wild Tides nebo Black Lion.

Vstupenky na plzeňský křest můžete zakoupit na plzenskavstupenka.cz nebo goout.cz za pouhých 120,-. Na místě pak vstupné bude činit 150,-.

© 2014-2023 panJosef.cz