Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  REPORT: Nejvíc akce měsíce a přitom UpekliBuřt :-)

  V sobotu 6. srpna 2016 proběhla na okraji Plzně na Ranči Šídlovák jedna z nejpohodovějších akcí měsíce - UpečBuřt vol.2. Příhodný čas letního festivalování jde jen vstříc otevřeným pódiím a posezení na louce, čehož bylo na UpečBuřtu řádně využito. Pro mne doposud neznámé prostředí, lákalo nejen westernovým pódiem a krytým posezením, ale také dětským hřištěm, blízkostí rybníku atd.... Na to, že zde vystupovaly plzeňské kapely spíše tvrdšího rázu, kolem pobíhalo nespočet dětí a všude panovala přátelská atmosféra. Více takových akcí.

  Autoři


  Přečíst článek

  REPORT: F.U.C.K. – Den první … aneb „Vzpomínky?“

  Však to všichni dobře známe. Na první pohled by se mohlo zdát, že to nebyl večer ničím výjimečný. Probudila jsem se s šíleným bolehlavem. Nasoukala se do trička velikosti XXL, abych skryla všechny hříchy minulé noci. Tempem slimáčím jsem se došoupala do kuchyně a do prvního hrnku, který se mi dostal pod ruku, si uvařila kávu tak silnou, že by přivedla k životu i mrtvého, což byla přesná míra pro aktuální stav. V rychlosti ubalím cigaretu, se kterou vyjdu na balkón. Opřu se o zábradlí, zapálím si. V tutéž chvíli mi zrak sjede z cigarety na levé předloktí. Žlutá páska, jenž lemuje bezvládnou ruku překrývá cosi, co ještě před několika hodinami byla půvabná bílá lilie. V téže okamžik jsem si uvědomila, že to opravdu nebyl obyčejný večer. Ačkoli se moje hlava velmi bránila, mlživé záblesky jsem poskládala v jakési vzpomínky, ale jak je Vám asi jasné, dost jsem toho vypila, takže to mám možná malinko zkreslené.

  REPORT: VerbířFest - Strange Society a nový objev Quattro Buggy

  Na začátku prvního prázdninového měsíce, v pátek a sobotu 1-2. července, proběhl v jedné menší obci jménem Panenské Břežany miniaturní fajnový festival s názvem Verbíř Fest. Kousek od matičky Prahy na kousku zeleného plácku vyrostlo malé pódium a ještě menší stánek s pivem, klobásou a gulášem.

  REPORT: Plánice fest, pohoda fest :-)

  V sobotu, 18. června 2016, se v jedné malebné vesničce na Klatovsku jménem Plánice odehrál jeden super festival - Plánice fest 2.

  REPORT: Loket - Sinetrium, Krucipüsk, Harlej a Dymytry

  Minulý pátek, 10. června 2016, proběhl v přírodním amfiteátru Loket koncert hned 4 kapel. Stejně jako minulý rok se z Plzeňska přijela představit metalová kapela Sinetrium. Dále se na pódiu ukázali staří známí KrucipüskDymytry a Harlej.Areál se sice otevřel v 16 hod, nicméně lidé počali chodit až déle. A právě 17:00 hod byl čas, kdy pódium ovládli "utečenci z Dobřan" kapela Sinetrium. Nejedná se o žádné nováčky, již minulý rok si zde zahráli a sklidili úspěch. Uvedli se písněmi s příhodnými názvy – Born to Hate, Purgatorium a Metal Hospital. Kapela mimo jiné hraje i česky a zanotovali Nestvůry, Závislost, Zombie či Bouře. Na postu basáka se nově objevil Honza, pro kterého byl tento koncert křest s větším publikem, sám má kapelu E7. Vystoupení mělo energii a to se lidem líbilo. Bylo hezké pozorovat, jak se našlo pár lidí, kteří po konci koncertu zastavovali členy kapely a chválili je.

  REPORT: Pilsen Evening Rock

  V sobotu 14. 5. 2016 se Ars poetica po téměř šesti měsících existence rozhodla zorganizovat historicky první akci. Jak už název Pilsen Evening Rock napovídá, jednalo se koncert čtyř rockově zaměřených kapel. Jmenovitě Alive, Ed Rosenthal, Chicken Hell a Myotox. Takže bez pochyby stojí za to o velké Ars premiéře poreferovat.

  REPORT: Irské melodie roztančily Zach’s pub v podání Selfish Murphy

  Poslední květnový večer (31. květen 2016) se v plzeňském Zach’s pubu nesl ve stylu irského folk-punku. Přijela k nám kapela až z Transylvánie hrající melodické a skočné písně s nádechem provoněných luk, moře, whisky a dřevěných stolů - Selfish Murphy.

  REPORT: Famózní 4deka DEKADENCE

  V plzeňském Divadle pod lampou proběhl v sobotu, 28. května, řekněme mírně dekadentně laděný večírek, na který pozvání přijaly ZubathaaStrange Society a Keep on Rotting. Tyto skupiny se již v minulosti místním představily, takže všichni, kteří přišli, se těšili, s čím se tentokrát pochlubí... a upřímně se pochlubili.

  REPORT: ZakázanÝ ovoce řádili v Kalikováku!

  Dne 27. 5. 2016, navštívila plzeňský klub Kalikovák známá říčanská punk-rocková banda ZakázanÝovoce. Ač v minulosti ZakázanÝovoce v Plzni již několikrát koncertovali, velkým tahákem pro návštěvníky byla zvědavost, jak se klukům bude dařit v nové sestavě. Zejména jak budou znít staré osvědčené písně v podání zpěváka Mimiho, který pro nás po koncertě poskytl krátký rozhovor.

  AKTUALITA: Brenda 5 zahraje společně s Stroy a LocoLoco

  Dovolte mi Vás pozvat tento čtvrtek, 19. května 2016, do plzeňského klubu Kalikovák, kde se představí místní kapela Brenda 5 společně s pražskými LocoLoco a Stroy, v čele s Michalem Skořepou a Milošem Meierem. Obě kapely se naší Plzni již stihly v novodobé historii představit

  © 2014-2023 panJosef.cz