Článek

AKTUALITA: Blaze Bayley a Katr v plzeňské Šeříkovce

Wau... BLAZE BAYLEY (ex Iron Maiden) se vrací po čtyřech letech do Plzně. Onehdá jel turné s akustickou show s kytaristou Thomasem Zwijsenem. Během letošního světového turné k nové desce "Endure and Survive", která vyšla začátkem března, navštíví dvakrát Českou Republiku. V neděli 30. dubna 2017 (v pondělí je svátek) přijede tato legenda do plzeňské Šeříkovky. Jako host vystoupí místní kapela KATR.

BLAZE BAYLEY - Bayley Alexander Cook je anglický heavy metalový zpěvák a skladatel, který svoji kariéru odstartoval v roce 1984 v hard-rockové kapele Wolfsbane a společně vydali hned 4 studiové desky. Následně Blaze v roce 1994 nahradil Bruce Dickinsona na pozici zpěváka a frontmana kapely Iron Maiden. S Iron Maiden vydali 2 studiovky "The X Factor" (1995) a "Virtual XI" (1998) a jednu kompilaci "Best of the Beast" (1996). Nicméně Bruce se do kapely vrátil a Blaze se vydal na sólovou dráhu a založil kapelu s názvem Blaze. Vydali album "Silicon Messiah" (2000), "Tenth Dimension" (2003) a "Blood and Belief" (2005). Po přejmenování kapely na BLAZE BAYLEY vydali ještě "The Man Who Would Not Die" (2008), "The Night That Will Not Die" (2009) a studiovku "Promise and Terror" (2010) a "The King Of Metal" (2012) a "Infinite Entanglement" (2016). Aby výčtu nebyl konec, tak tento rok se vydala kapela na turné k jejich nové desce "Endure and Survive" (2017). A určitě toho Blaze ještě hodně vydá.

Blaze se zapsal do povědomí mnohých lidí právě díky svému působení v heavy metalové kapele Iron Maiden. Nicméně svého odchodu nelituje a je velmi pyšný na svoji současnou pozici "nezávislého" umělce. Jak řekl v jednom rozhovoru: "Iron Maiden byl kolos a nebyl zde příliš prostor pro setkávání se s fanoušky. Kdybych se po koncertě chtěl podepsat všem, prošvihnul bych další koncert... A poděkovat fanouškům z očí do očí je pro mě skoro stejně důležité jako samotný koncert." Přijďte se podívat na Blaze a určitě nebudete litovat.

KATR - heavy rocková kapela z Plzně, která se na místní scéně pohybuje od roku 2002. Anebo jejich tvorbu můžeme charakterizovat jako melodický rock 80. let... Vezmi džínsku s výšivkami a přijď si zavzpomínat na své mládí nebo alespoň na tuto zářnou dobu! Pokud nechceš džínsku, pevný hlas zpěváka Zdeňka Vardžika ti toto období stejnak nevyhnutelně připomene... Na kontě má Katr hned 3 alba a to "S.R.O." (2004), "Nikdo není dokonalej" (2010) a "Monstra" (2015). Nedávno jim vyšel klip k písni Nervy mi žer. Na posledním albu mají i několik baladičtějších skladeb jako například Co se ti honí hlavou či Můza.

Vstupenky lze zakoupit v pivnici KD Šeříkovka. Sál se otevírá v neděli 30. dubna v 19:00hod...

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz