Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  REPORT: Vánoční Kids and Heroes tradičně Pod Lampou!

  Byl to jeden z těch dlouho očekávaných večerů, na který upozorňovalo červeně zakroužkované datum 8. prosince 2017 v kalendáři. Opět po roce v Plzni, v Divadle pod Lampou, tradiční punk-rocková párty hudebního magazínu Kids and Heroes. Ani sychravé počasí a ledový vítr nedopustily, aby Lampa zůstala poloprázdná. I my jsme spěchali směr Chodské náměstí. (Abyste rozuměli, spěchali jsme, protože jsem zase neměla co na sebe a jako obvykle jsme šli pozdě.) Takže jsme bohužel slyšeli poslední tóny kapely Proti směru právě v okamžik, kdy jsme před Lampou dokuřovali poslední cigarety. Má kamarádka mě vítala se slovy: „Přišla jsi o hodně, byli skvělí“. Takže zhodnocení výkonu téhle party nechám na jejím názoru (plně jí důvěřuji).

  Autoři


  Přečíst článek

  AKTUALITA: Živá ulice 2017 je v plném proudu

  Šestý ročník festivalu oživí centrum Plzně na 10 dní. Na celkem 5 místech můžete potkávat divadlo, food festival, výstavu, letní kino, dny módy, program pro děti a samozřejmě také hudbu, která neodmyslitelně k Živé ulici patří. Hudební dramaturgie je letos rozdělena do několika programových linií.

  RECENZE: Na scénu přichází Zásadní změna!

  V těchto parných dne se mnozí z nás uchýlili k vodě, užívali pohody na chatě nebo se schovali do stínu pivního stanu na hudebním festivalu. A někteří si léto zpestřili návštěvou nahrávacího studia, která rozhodně stála za to. Kapela, která si říká "Zásadní Změna", potila nejen krev v klatovském studiu Ex-Avik.

  ROZHOVOR: Life Insult aneb Nejsme fajn kapela

  Experimentální rockovou kapelu Life Insult jsem už čtenářům Plzeňských kapel představila v minulém roce. A protože nyní v obměněné sestavě chystají koncert v Bílým Medvědu, trošku vám je po delší době vyzpovídám.

  Koncerty Články Reprák O projektu Chci se přidat REPORT: Vidláci vyrazili na Rammstein

  První ze dvou koncertů německé kapely RAMMSTEIN se odehrál v neděli 28. května v pražské EDEN Aréně. Vstupenky na nedělní koncert byly vyprodané "v cuku letu", takže byl vyjednán ještě jeden koncert a taktéž byl hned vyprodaný. Předměstí Plzně, rozuměj Praha, se již v brzkých odpoledních hodinách začalo množit černě oděnými postavičkami s jasným cílem - Vršovice a Eden.

  GLOSA: 150 korun za koncert? Tak to nejdu!

  Opravdu dlouho jsem přemýšlel nad článkem tohoto rázu a nyní jsem sem se konečně odhodlal. Určitě to znáte. Ve vašem okolí se schyluje ke koncertu vašeho oblíbeného interpreta a bohužel většina přátel kolem to samozřejmě neposlouchá. Po chvíli přemítání vás napadne kamarád, který má tohoto interpreta v oblibě stejně jako vy.

  KAPELNÍ REPORT: Curlies - Zahráli jsme si před The Real McKenzies

  Ahoj parto!

  Už je zas čtvrtek.. Ten tejden strašně rychle letí. Ještě pořád pobíráme zážitky, dojmy ze soboty, stále tomu nemůžem uvěřit! Předtím, než začnu psát o víkendu, chtěl bych za celou kapelu poděkovat Bandzone týmu za to, že nás celých 7 dní propagovali na hlavní stránce, jako Tip týdne. Udělalo nám to velkou radost!

  Původně jsem si chtěl zachovat vzpomínky na své koncerty, říká zakladatel webu PlzeňskéKapely.cz

  Každý, kdo účinkuje v nějakém hudebním uskupení, si rád vzpomene na odehrané koncerty. Aby mu zážitky z vystoupení nesplývaly, založil si Josef Petřík blog, kam si poznatky z večerů v klubech, sálech a festivalech zapisoval. „Chtěl jsem si zachovat dojmy, abych na ně nezapomněl. Pak se mi začali ozývat kamarádi, že to je dobrý nápad,“ říká.

  AKTUALITA: Rádio KISS Proton v Plzni končí!

  Pamatuji si rok 1998, bylo mi 8 let a já od babičky s dědou dostal svůj první kazeťák. Sedával jsem u rádia a snažil se nahrát všechny písničky z večerní hitparády co mě chytly za srdce na MC kazety. Nyní je vysílání rádia, které jsem objevil jako jedno z prvních, u konce.

  AKTUALITA: Blaze Bayley a Katr v plzeňské Šeříkovce

  Wau... BLAZE BAYLEY (ex Iron Maiden) se vrací po čtyřech letech do Plzně. Onehdá jel turné s akustickou show s kytaristou Thomasem Zwijsenem. Během letošního světového turné k nové desce "Endure and Survive", která vyšla začátkem března, navštíví dvakrát Českou Republiku. V neděli 30. dubna 2017 (v pondělí je svátek) přijede tato legenda do plzeňské Šeříkovky. Jako host vystoupí místní kapela KATR.

  © 2014-2023 panJosef.cz