PlzeňskéKapely.cz logo
Koncerty
PlzeňskéKapely.cz
Článek

AKTUALITA: 5. narozeniny PlzeňskéKapely.cz se ponesou v duchu benefice

Už jsme opět o rok starší. Kdybychom byli dítě, chodili bychom už do školky, kopali do míče na hřišti s ostatními dětmi, stavěli hrady z písku a nebáli bychom se sjet klouzačku. My jsme však za pět let dokázali mnohem víc.

AKTUALITA: 5. narozeniny PlzeňskéKapely.cz se ponesou v duchu benefice

Vydali jsme přes pět set recenzí, rozhovorů a reportů o dění v Plzeňském kraji. Navštívili jsme bezpočet koncertů a festivalů. Podpořili jsme několik místních projektů. Naší redakcí prošlo mnoho lidí, kteří nám pomáhali a podporovali nás. Nyní je s pomocí řada na nás. Letošní ročník tradiční události k příležitosti oslav narozenin webu jsme se rozhodli uspořádat v dobročinném duchu. 

AKTUALITA: 5. narozeniny PlzeňskéKapely.cz se ponesou v duchu benefice

Přijďte podpořit dobrou věc!

My bychom Vás rádi touto cestou pozvali na benefiční koncert na podporu nákladných rehabilitací Karla S.

Celá akce se uskuteční v Divadle pod Lampou v sobotu 20. dubna 2019.

Facebooková událost: PŘEJÍT

Vystoupí plzeňská kapela Pearly Seconds, která nás všechny na tento nápad přivedla, rokycanská Důležitá IN Formace a Hudební společnost Rambanbám z Chlumčan. 

Akce bude zaštítěna pod Spolek VLČÍ MÁKY, což zajistí transparentnost této akce.

AKTUALITA: 5. narozeniny PlzeňskéKapely.cz se ponesou v duchu benefice

Karlovo příběh

Stalo se to skoro před rokem (květen 2018). Co měl být zprvu pohodový večer, se změnilo v noční můru. Třicetiletý Karel S. se společně se svým bratrem Jiřím a jeho přítelkyní bavili v jedné restauraci v Plzni na Slovanech. U vedlejšího stolu se ale strhla horkokrevná hádka. Karel v dobré víře vstal a chtěl muže usměrnit. Na neštěstí se však v tu chvíli stal terčem jejich hněvu a sám schytal několik ran do hlavy. Jeho bratr Jiří, spěchaje mu na pomoc, obdržel smršť úderů a skončil s poraněným ramenem. Karel na tom byl mnohem hůř. Silné rány do hlavy otevřely staré zranění po bouračce a Karel dostal intenzivní krvácení do mozku. Navzdory lékařské péči byl udržován při životě za pomoci přístrojů. Karel trpí afázií - ztráta schopnosti řeči. Rozumí základnímu sdělení, občas se zasměje i vtipu, ale sám mluvit nedokáže. Na pravou polovinu těla byl ochrnutý. S pomocí holí nyní ujde asi sto metrů, ruku ale ovládá velmi omezeně. (Tyto následky lze přirovnat k vážné mrtvici.) Nyní je v péči maminky Zuzany a dalších rodinných příslušníků. 

AKTUALITA: 5. narozeniny PlzeňskéKapely.cz se ponesou v duchu benefice

Případ vyšetřoval Okresní soud města Plzně. Oba útočníci jsou na svobodě. 

Karel S. pracoval jako voják z povolání, byl velitelem čety. Svojí kariéru u armády začal před sedmi lety u dělostřelectva v Jincích. Připravoval se na misi na Mali. Rád běhal a měl nastoupit jako učitel do jazykové školy.

Kapely zmíněné v článku

logo

Plzeňskékapely.cz je kreativní projekt umožňující lidem sledovat kulturní scénu v Plzeňském kraji pěkně zblízka.

Rozcestník