Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  ROZHOVOR: Navštívili jsme Plzeň TV

  V pátek 18. 1. 2019 jsme navštívili televizní studio Plzeň TV, kam jsme byli pozváni, abychom pohovořili o našem projektu.

  Autoři


  Přečíst článek

  ÚVAHA: Tužky a jehly aneb nostalgie v muzice

  Vydat v dnešní době CD ve fyzické formě je už mírně řečeno přežitek. Kapely různorodých žánrů to přesto rok co rok dělají. Ptáte se proč? Nejrozumnějším vysvětlením, je dle mého uspokojení konzervativnějších fanoušků, kteří si rádi zařadí CD do své sbírky, pročtou si přiložený booklet, nebo zkrátka rádi vyženou pavouky ze svých autorádií. Umisťováním hudby na internet, nástupem mp3 přehrávačů potažmo později chytrých telefonů, dostali tradiční „cédéčka“ velikou „ťafku“. Fyzický nosič dnes v podstatě nikdo nepotřebuje notorický stahovač bude i nadále stahovat nelegální kopie zdarma, a poctivec dnes může oblíbeného interpreta podpořit koupí digitální kopie, kterou si následně rozkopíruje pro vlastní potřebu kam mu jen libo.

  REPORT: Cocotte Minute - VEĎ MĚ TOUR 2018 - Divadlo pod Lampou!

  Sobota 15.12. 2018 přinesla dlouho očekávaný koncert kapely Cocotte minute v Divadle Pod Lampou. Už den před konáním bylo vyprodáno a to samo o sobě slibovalo, že to bude stát za to.

  ROZHOVOR: Diagnoza Exitus o novém CD Projekt Prometheus

  Rocková parta s názvem Diagnoza Exitus slaví výročí deset let od svého založení. K příležitosti tohoto jubilea vydává svoje v pořadí druhé „plnohodnotné“ CD s názvem Projekt Prometheus. To bude, obdobně jako album první, plné přemýšlivých textů, které jsou pro kapelu typické. Na oslavu první dekády a současně na křest alba se můžete přijít podívat do Divadla pod Lampou v sobotu 8. prosince 2018 (FB event). Ale kdo jiný je oprávněnější mluvit o projektu než frontman kapely, zpěvák, kytarista, autor textů a většiny hudby Jiří Vondrovic, který s námi (respektive my s ním ;)) udělal rozhovor.

  AKTUALITA: Křest EP Eletric Lady v Buena Vistě

  Již tuto sobotu, 10. listopadu 2018, určitě vyrazte do plzeňské Bueana Visty. Uskuteční se zde Křest albaWicked a oslava natáčení klipu k jedné z hitovek, kterou na tomto EP najdete - skladba Producer funk-rockového projektu Electic lady. K této písni si Tereza Rays (frontmanka kapely) sama napsala i scénář, který držela v hlavě bezmála pět let.

  REPORT: Irský Halloween v Divadle Pod Lampou #7

  Již posedmé jsme oslavili Irský Halloween s kapelou Cheers! v Divadle Pod Lampou a já na něj letos poprvé vyrazila v děsivém kostýmu. Byl to naprosto skvělý zážitek. Nejenom proto, že mě celkem bavilo vžít se do své role, ale hlavně díky fantastické atmosféře, která celým večerem vládla.

  REPORT: Alkehol a Walda gang v Hořovicích

  Do hořovického kulturního domu proudily davy lidí, pivo v plastových kelímcích rychle putovalo ke svým budoucím konzumentům a na pódiu se rozsvítila zelená světla. Odbila půl devátá a snad přesně v tento čas se na pódiu rozeznělo ikonické intro z písničky Hospodo nalejvej."Hej Hej Hej Hej" ozývalo se z mohutné aparatury a dav si s chutí zakřičel spolu s intrem. Vzápětí se na podiu objevil Ota Hereš s celou bandou "Alkeholiků" a začali rozdávat úsměvy všude kolem.

  RECENZE: Cocotte Minute - Veď mě

  Jedna z nejčerstvějších věcí je nové album Cocotte minute - Veď mě. Vzhledem k tomu,že je poslouchám už od dob krále Klacka, bylo jasný, že si to pustit prostě musím.

  AKTUALITA: Pilsen Busking Fest 2018 nabídne od 3. října nejpestřejší program v historii!

  Během Pilsen Busking Festu proběhnou desítky až stovky různých představení. Cílová skupina je opravdu široká a organizátoři věří, že si každý najde to své. Proto jsme pro vás vybrali nejzajímavější tipy z programu, který je letos nejpestřejší ze všech ročníků. Festival proběhne od 3. do 6. října 2018 a nabídne kromě bohaté sestavy pouličních umělců i fireshow, tanec, akrobacii, komedianty, beatbox battle, plzeňské kapely a jako třešničku v programu pak výběr toho nejlepšího 5.10.2018 na Náměstí Repubilky.

  REPORT: Mighty Sounds 2017

  Třináctý ročník festivalu Mighty Sounds, který se konal 13.-15.7.2017  je úspešně za námi a my Vám z něj přinášíme report. Pokud jste tento festival doposud nebrali jako zásadní akci každého léta, někde jste pravděpodobně udělali chybu.

  © 2014-2023 panJosef.cz