Článek

GLOSA: Prázdné kluby, livestreamy, ignorace aneb muzika v pandemii!

Internet je plný znepokojivých zpráv a kluby momentálně zejí prázdnotou. Věřím, že mnozí z vás mají momentálně doma vstupenku na koncert, který se kvůli současné situaci nekonal, či se v nejbližší době konat nebude. I pro naši redakci bylo docela těžké "zkousnout" fakt, že jsme byli nuceni prozatím zrušit 6. narozeniny našeho portálu PlzeňskéKapely.cz, které jsme měli oslavit v Anděl music baru, v sobotu 4. 4. 2020.

Společnost Coca Cola ve spolupráci s několika mediálně známými interprety rozjela akci nesoucí název S hudbou jsme spolu, která zajišťuje přímý přenos živého vystoupení na sociální sítě, tzv. livestream. Ačkoliv by se na první pohled možná mohlo zdát, že kvalita takového hudebního přenosu nebude asi zrovna valná, opak je pravdou. S hudbou jsme spolu nabízí skvělý obraz i kvalitní zvuk, tudíž důstojně supluje atmosféru "živáku" jak jen to je možné v těchto ne zrovna dvakrát příjemných časech.

Pomyslný výkop v rámci S hudbou jsme spolu, si vzal na svá bedra písničkář Jan Pokorný, alias Pokáč, který má 25. 52020 a 26. 52020 naplánovány dvě vystoupení v Zachs pub v Plzni, které jsou zatím poměrně daleko, takže můžeme jen odhadovat, zda se koncerty nakonec uskuteční, či nikoliv. V rámci tohoto zajímavého projektu dále vystoupili například Mirai či Ewa Farná. Všechny záznamy z livestreamů naleznete zde.

Až tahle kauza skončí za měsíc či za týden, zbydou nám jen vzpomínky a špajz narvanej hajzl papírem. ( z písně "Jak na Koronavirus")

Když už jsme "nakousli" toho Pokáče, nemůžeme opomenout jeho častého koncertního kolegu Michala Horáka, který si obdobný přenos střihl v podstatně bojovějších podmínkách u sebe doma, vyzbrojen samozřejmě kytarou, klávesami, ale i houslistou. Nechyběly žádné zásadní skladby z jeho tvorby, ani vtipné glosy mezi nimi viz. citát níže. Hodinu a čtvrt dlouhý záznam z Michalovo Lajfstrýmu, jak sám autor přenos nazval, můžete shlédnout zde.

Je zajímavý, že jak nikdo netleská, tak je to v podstatě jako normálně! Michal Horák český písničkář

Svůj dvouhodinový přenos dále nabídne třeba punk-rockové Totální nasazení, které do Plzně měli původně dorazit 14. 3. 2020. Těšit se na ně můžete již v sobotu 4 .4. 2020 od 20:00 a "naladit" stream můžete zde

Když se nemůžeme vidět na koncertě, můžete nás vidět v přímým přenosu v live streamu a na fb Totáčů si třeba i napsat, co byste chtěli slyšet za písničku!

Dodržování bezpečnostních opatření se naopak údajně brání skotská punková legenda The Exploited. Zpěvák Wattie Buchan se nechal slyšet, že kapela své australské turné neodloží a hodlá nadále koncertovat. Otázkou je, zda budou úřady našich protinožců opravdu natolik benevolentní a umožní The Exploited koncertovat, nebo proti tomuto kroku nakonec zasáhnou.

© 2014-2023 panJosef.cz