Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  REPORT: První ze série koncertů Open stage pod Lampou

  Ve středu 23. 3. 2016 proběhla první akce Divadla pod lampou v rámci série koncertů pod hlavičkou "Open stage" prezentující současnou klubovou scénu. Bohužel jsem dorazil ve chvíli, kdy už dohrávala strašická banda Stars are so Far v žánru pop-punku, ovlivněná převážně zámořskými kapelami jako SUM41, Blink182 nebo Bowling for Soup. Po přídavku se kapela za potlesku a upřímného děkování odebrala z pódia do backstage.

  Autoři


  Přečíst článek

  REPORT: Velký Pátek s Greymon, Necrofiles a Divný věci v plzeňském Runway clubu

  Na Velký pátek se v Runway, ztrhl multižánrový večer z těchto partiček, který to bravůrně rozparádili. Večírek počali Kaznějovští Greymon. Tuhle partičku vede Tomáš Picl, kytarista, zpěvák a kapelník v jedné osobě, který se stará jak o repertoár tak i o texty. Tomáš má jasno, kterým směrem se má kapela ubírat a musím uznat, že se mu to daří velice slušně! Greymon nastavil laťku vysoko na začátek. Greymon jsou Lucka Čmolíková - zpěv, Tomáš Pícl - kytara, zpěv, Láďa Soutner - baskytara, zpěv, Víťa Kraus - klávesy a Kája Winkelhoffer - bicí. Kapela má na kontě dvě CD.

  SLOUPEK: Revival kontra Mladá krev

  Po delší době zveřejňuji opět krátkou úvahu nad zákulisím hudebního světa. Moje poslední úvaha se týkalatolerance mezi příznivci jednotlivých hudebních stylů. Tentokrát jsem se rozhodl zamyslet se nad tématem, který jsem nazval Revival kontra Mladá krev.

  REPORT: Andělský Den svatého Patrika s The Moonshine Howlers a Cheers!

  Rok se s rokem sešel a Den svatého Patrika byl opět tu. V předvečer onoho významného dne (16. 3. 2016) jsme se všichni sešli v Andělu, abychom s kapelami Cheers! a The Moonshine Howlers mohli tento svátek pořádně oslavit. Byla to moje premiéra, co se týče návštěvy Anděla za účelem nějaké větší akce. Dalo by se i říci, že jsem byla lehce na vážkách, co od tohoto večera mohu čekat. Moje pochyby se rozplynuly hned po příchodu. Malebné prostory se pomalu (ale jistě) zaplňovaly přáteli.

  RECENZE: Himlhergotdonrvetr v režii Trautenberka

  Dívali jste se jako malí na Krkonošské pohádky? Co se vám první vybaví při myšlence na ně? Pro mne to je zajisté věčné klení hlavního „antihrdiny“ jemnostpána Trautenberka, který si stěžoval prakticky na vše. Stejnojmenná klatovská metalová banda nedávno vydala nové CD, kde nechybí Anče, Kuba ani Hajnej.

  RECENZE: Plzeňské Discovery (6) - Stars are so far

  Po delší pauze se vracíme zpět s rubrikou Plzeňské Discovery, ve které Vám představujeme nadějné kapely různých hudebních žánrů z našeho kraje. Otázkou zůstává, kdo že nám uzavře první pětici?

  REPORT: Křest alba Avidity For v Šeříkovce

  Plzeňský 6. únor 2016 proběhl ve znamení velké události. Místní kapela Avidity For, jejíž vznik se datuje k roku 2009,  totiž křtila svoje první album s názvem Na svůj osud se nadřeš. Bylo tedy jasné, že to bude nezapomenutelný zážitek, protože tato skupina má v Plzni mnoho fanoušků, kteří se již dlouho před začátkem koncertu scházeli v klubu Šeříkovka, aby byli součástí tohoto výjimečného večera a dokázali hochům z kapely, že jejich tvrdá práce se vyplatila.

  REPORT: Znouzectnost oslavila v Lampě své třicáté narozeniny

  Ano, je to tak už 30 let, co hraje plzeňská legenda Znouzectnost. V pátek 12. února 2016 se představila v Divadle pod lampou, kde si za těch třicet let udělala domovskou scénu a kde pravidelně vystupuje od 90. let, kdy Lampa začínala.

  REPORT: Bylo, nebylo, v plzeňském Hifi clubu zahrála Znouzecnost!

  Když jsme 28. ledna 2016 dorazili do podzemních prostor plzeňského náměstí známých jako Hifi, koncert byl již v plném proudu. Začínal usměvavou dvojicí Caine – Mi. Ta zahrnovala bubeníka Znouze, který se pro tentokrát chopil kytary a doprovázen byl mladou slečnou, která dodala tomuto vystoupení patřičnou energii. Ačkoli jsem tuto dvojici slyšela poprvé, jejich miloučké rytmické písně, které se stylizovaly spíše do folku, na mne velice zapůsobily. Během jejich hraní se prostory, které také náleží k plzeňskému podzemí, pomalu, ale jistě začaly zaplňovat. Sympatické melodie této dvojice vyvolaly úsměv na tváři diváků i samotných hudebníků.

  © 2014-2023 panJosef.cz