Článek

AKTUÁLNĚ: Angry Truth aneb Strašická Oi! kapela se probouzí k životu.

Na strašické hudební scéně se to opět hýbe. Přichází kapela Angry Truth, kterou můžete z minulosti znát pod názvem Atombordel. Kapela změnila nejen název, ale i sestavu a téměř veškerý repertoár.

Je pravdou, že pod starým názvem kluci skoro nekoncertovali a nutno podotknout, že je to škoda. Ať už byly důvody jakékoliv, vypadá to, že těmto časům odzvonilo. Pod názvem Atombordel jsme na jejich vystoupeních mohli zaznamenat, kromě autorské tvorby, také řadu coverů od tuzemských či zahraničních kapel. V jejich podání jsme tak mohli slyšet například "Stánek" od  Visacího zámku, "You'll never walk alone" od The Adicts nebo "Sex před zraky krista" od kapely A bude hůř.

Zásadní zlom však přišel ve chvíli, kdy na místo baskytaristy nastoupil Patrik Klučka zvaný "Paťan", který současně hraje v Indiánské rezervaci. Následovalo kompletní "překopání" playlistu, změna názvu a v neposlední řadě šňůra koncertů, kdy si kapela zahrála mimo jiné i v Budapešti. Korunováním tohoto všeho je však první oficiální nahrávka, která byla pořízena v  Divadle pod Lampou.

Angry Truth se vytasili s pěticí písní, z nichž čtyři jsou autorské. Pětici doplňuje coververze písně "Solidarity" od kapely Angelic Upstarts. Kluci tuto skladbu oproti originálnímu znění trochu přiostřili, avšak nedá se říci, že by to uškodilo, spíše naopak. Ze svého repertoáru vypustili Angry Truth na svět pohodový "Song Jiřího Štíra", jehož refrén jen tak z hlavy nedostanete, "Složenky" o celoživotních finančních nepříjemnostech a politicky zaměřené skladby "Balada" a "Normalizace".

Mě osobně oslovil nejvíce "Song Jiřího Štíra", kdy vás samotná melodie téměř přiměje k tomu dát si "to jedno točený", pohupovat se do rytmu a užívat si života. Jelikož určitě nepohrdnu i vážnějším tématem, nemohl jsem opomenout píseň "Normalizace". Skladba se ostře vyhrazuje proti bývalému režimu a zároveň varuje před podezřelými praktikami "těch nahoře". Na ukázku uvádím úryvek z první sloky: "Prach se ještě nerozptýlil, zbraně nestihly vychladnout, stejný zlo, co jsme právě porazili, nás chce znovu ovládnout,  Marný je všechen odpor, mocní nás zase prodali, těm šmejdům s rudou hvězdou naše životy rozdali"

Všechny skladby si můžete pustit na  youtube.com nebo přímo na kapelním profilu na Bandzone.cz

© 2014-2023 panJosef.cz