Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  ROZHOVOR: S Electric Lady nejen o Nik West

  Asi sotva v Plzni najdete potrhlejší hudební rebelku. Sedět s ní hospodě je velký zážitek, díky její prudké gestikulaci většinou hrozí, že někomu okolo vypíchne oko a s pojmenováním věcí pravými jmény se páře jen zřídkakdy. Když pak ale zapálí svíčky na parketách svého prostorného pokoje a poklidně si sedne naproti mně, čiší z ní klid a rozvaha někoho, kdo rozhodně ví, co dělá, a za čím si nekompromisně jde. Dámy a pánové... Tereza Hrubanová. Nebo chcete li, - charismatická a živelná - Electric Lady.

  Autoři


  Přečíst článek

  REPORT: Selfish Murphy opět Pod lampou

  Plzeň se 19. listopadu 2016 zbarvila posledními slunečními paprsky do žluté, hnědé a červené. Usínající podzimní náladu k nám přijeli rozproudit chlapci z rumunské Transylvánie. Jejich poslední návštěva Plzně byla přibližně před pěti měsíci na openstage v Zachovi. Do Divadla pod lampou se vrací opět po roce.

  RECENZE: Plzeňské Discovery- In Motion (9)

  Pokud máte rádi kontrast mezi metalem a dívčími půvaby stejně jako já, měli byste zastříhat ušima. S plzeňsko-nepomuckou metalovou bandou, která si říká In Motion jsme Vám před nedávnem přinesli rozhovor. Dnes si rozebereme jejich tvorbu detailněji. Vítejte u dalšího pokračování rubriky Plzeňské Discovery.

  REPORT: Festival Za Barákem vol.4

  Již po čtvrté patřil závěr prázdnin oblíbenému festivalu Za Barákem, který se uskutečnil v malebném městečku Úterý (Plzeň-sever). Po menší pauze se zde sešlo téměř 200 lidí a vytvořili skvělou atmosféru. Na pódiu se představilo hned  sedm kapel, které udávaly večeru ryze rockový nádech, a to primárně i v rámci jejich tvorby samotné.

  RECENZE: Indiánská Rezervace vydává nové EP!

  Hrádecko-Plzeňská hudební skupina Indiánská rezervace o sobě dává opět vědět. V minulém roce "Indiáni" vydali své v pořadí druhé plnohodnotné CD, které neslo název "Plzeň hlavní nádraží". Postupem času se jedna z písní obsažených na albu ( konkrétně píseň "Dobrej job") dočkala také hudebního klipu. Proč však před samotnou recenzí tyto fakty připomínám? Hlavním důvodem je pochopitelně srovnání s CD "Plzeň hlavní nádraží" a rád bych tedy okrajově reagoval i na některá svá tvrzení v mé starší recenzi, která se věnovala právě tomuto CD.

  REPORT: Life Insult - záchranná bóje s art-rockem na obzoru?

  Hádanka pro nejen plzeňské hudby milovné tvory... Co je to? Je to pětičlenné, tváří se to smrtelně progresivně, je to sladěné á... a poslouchá to Nine Inch Nails? Tak pro vaši informaci... Je to zbrusu nové plzeňské zjevení Life Insult. Budiž art-rock! A nebo možná něco úplně jiného, dojděte si na ně pro odpověď...

  REPORT: PlzeňskéKapely.cz slavily v "Lampě"

  Už jsou tomu dva roky, kdy náš internetový portál poprvé spatřil světlo světa. Stejně jako minulý rok, jsme se rozhodli tuto událost náležitě oslavit, tentokrát se akce přesunula z "Kalikováku" do "Divadla pod Lampou".

  REPORT: HOLIEND - zvučná jména, ale organizace pozadu

  Holiend - nejen hudební festival... Holiend :night (ještě je Holiend :day) je festival, který se letos zcela poprvé odehrál v Plasích u Plzně.

  REPORT: Hudební festival Ještě Jeden Fest slavil v letošním roce 5. jubilejní ročník

  Ani tropické počasí neodradilo fanoušky dobré muziky od návštěvy závěrečného hudebního festival prázdnin. Ještě Jeden Fest nabídl kromě kapel i pořádnou dávku ochlazení.

  RECENZE: Plzeňské Discovery (8) - Tabasker

  "Hrajeme zejména malé festivaly a svatby, ale zahrajeme i na pohřbu," hlásá veselá banda z Plzně říkající si Tabasker. Vítejte u dalšího pokračování naší rubriky Plzeňské Discovery.

  © 2014-2023 panJosef.cz