Článek

REPORT: V pátek vystoupila v plzeňské Alfě kapela Krucipüsk!

Tak a je to za námi. Včera 16.3.2018 jsme mohli být svědky koncertu liberecké formace Krucipüsk. Jaké to bylo? Bylo to... dobré.

Vybavíte si večer, když tu byli Krucipüsk naposledy? Já ano. Po dohrání předkapely se strhla "opona" za kterou byla schovaná kapela a za úvodního riffu písně "Gin" vypukla parádní show, na kterou jsem civěl div ne s otevřenou pusou. Včerejší nástup kapely byl obdobný, ale už v té chvíli mi začínalo být jasné, že to zkrátka není ono.

Je nutné říct, že jsme včera viděli téměř úplně jinou kapelu, než minulý rok v Šeříkovce. Na svém pěveckém postu zůstal pochopitelně Tomáš Hajíček, ale zbytek tehdejší sestavy už v kapele nepůsobí.

Ten "Jarmut" tam chybí čoveče...

Zpět do současnosti. Po odehrání úvodního Ginu následoval ikonický song Druid. Poté neméně zdařilá Cesta, atd... Nechyběli "zástupci" nejnovějších alb jako Sine Amore Nihil, Bumárie, Čest práci nebo moje oblíbená La Muerte. Koncert měl rozhodně spád a nedá se v žádném případě říct, že byl nudný nebo něco podobného, ale jak prohlásil jeden postarší fanoušek stojící vedle mě: "Ten Jarmut tam chybí čoveče."

Jsem v tomto ohledu konzervativní, a i když nový členové jsou jistě skvělí muzikanti a zahráli výborně, pro mě osobně je tahle personální obměna tak obrovským šokem, že si na ní asi jen tak nezvyknu.

Závěrem snad jen výzva pro vás. Pokud budete mít možnost navštívit koncert Krucipüsk, neváhejte a určitě na koncert vyražte. Nejenže si uděláte na věc vlastní názor, ale hlavně muzika Krucipüsk za to opravdu stojí.

zdroj foto: FB Krucipüsk, foto z Lucerny, Praha

© 2014-2023 panJosef.cz