Článek

Kapely MDK Band a Rambanbám rozhýbaly Anděl Music Bar v rytmu ska!

V pátek 28. října se v plzeňském Anděl Music Baru konala pořádně nadupaná skáčková show. Vystoupily skupiny Rambanbám a MDK Band, celým názvem Mladý Dynamický Kolektiv Band. Ta tímto koncertem zahájila svůj comeback na scénu po dlouhých 10 letech.

Rambanbám

Role předkapely se hrdě ujala chlumčanská parta Rambanbám se svou veselou a energickou ska muzikou, která dokázala hned ze začátku koncertu uchvátit a rozhýbat lidi pod pódiem. Na hitovky, jako Zloděj bot, Marie, Copa je tuto nebo Babeta, si musel podupávat nohou snad úplně každý. 

Úderný zvuk zkreslené elektrické kytary, průrazné ostré dechy, basové linky přesné jako hodinky či vtipné texty… to všechno dělá z Rambanbámu skvělou a velmi dobře poslouchatelnou kapelu. 

Jejich akordeonista Josef Petřík (mimo jiné zakladatel a šéfredaktor PlzeňskéKapely.cz) na akci navíc slavil své narozeniny na což bylo během koncertu několikrát upozorněno a lidé byli vyzváni, aby ho pozvali na panáka. Pan Josef, jak bývá většinou oslovován, vypadal už tedy několik minut po skončení koncertu celkem zmoženě. 

MDK Band

Po krátké pauze mohlo vypuknout vystoupení MDK Bandu, což je kapela založená již v roce 2001. Po jedenáct let ale pozastavila svoji činnost a nyní se v nové sestavě a plné síle vrací zpátky na scénu. Toto uskupení hraje muziku charakterizovatelnou jako ska-folk nebo speed-folklor. 

S kapelou MDK Band jsme dělali i rozhovor, který si můžete přečíst zde.

Většina kapelního repertoáru tvoří ukrajinské lidové písně upravené do rychlejší podoby a řízlé ska rytmy. Na to, že poslední koncert tato skupina odehrála před deseti lety, tak se předvedla na výbornou a bylo vidět, že si nová sestava muzikantů minimálně na pódiu skvěle sedla. Akce byla velmi povedená a věřím, že každý návštěvník odešel nadmíru spokojený.  

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz