REPORT: Irish Halloween Party #4 v Divadle pod Lampou

Dne 31.10.2015 proběhla tradiční akce pořádaná plzeňskou folk-punkovou kapelkou Cheers!, vyznačující se irskými kořeny a byla to jako každoročně velká paráda. U vstupu bylo i mraky samolepek tématicky k akci, ale i sticky k 25. výročí plzeňského Divadla pod Lampou.

Dorazili jsme na začátek někdy před 9 hodinou, plno lidí posedávalo u baru v horním patře klubu a dole se nacházelo pramálo lidí. Mezi pořadateli se nesl oprávněný strach, že tato akce nebude mít mnoho návštěvníků. Ale... úderem deváté hodiny spustili svoji show punk-rockoví Rabies z Bystřice nad Pernštejnem a všechno bylo jinak. Z čista jasna se fanoušci od horního baru přesunuli pod pódium a mnoho nových osob přišlo. Byl haloween, takže nemusím komentovat, že se davem prodíralo mnoho skvělých masek s nádechem smrti a tlení lidského masa.

Po skončení Rabies, nastala lehce delší pauza při přestavbě. Využil jsem volného času ke konverzaci se saxofonistou Bozezem z Queens of Everything o všem možném a také se dozvěděl, že důvod proč se stále ještě nezačalo hrát, je ten, že se čeká na kontrabasistu. Ten jel v závěsu za kapelní dodávkou svým autem a při cestě omylem nabral benzín do nafťáku (a nebo obráceně, těžko říct). Prostě někde zůstal stát a někdo pro něj musel jet. To že to nevím uplně přesně, umím i odůvodnit. Kapela začala hrát, večer nabíral grády, všichni se ukrutně bavili, pili a pili a já byl mezi nimi. Během jedné z písní Queens of Everything se členové kapely Cheers! postavili za členy hrajících a z pytlů rozhazovali pestrobarevné balonky a bonbóny mezi krutopřísně pařící publikum. Nutno dodat, že zem se pak brutálně lepila na nohy. Veselé fanoušky to však nijak neodradilo od pekelného řádění pod pódiem.

11233416_875168582569699_3767702574583237129_n

Poslední nastupivší kapelou byli "nečekaně" Cheers! a jak se říká... na domácím hřišti se kope nejlíp. Tahle plzeňská banda zahrála snad vše ze svého repertoáru irsko-folkových melodických a energických písní a hráli snad dvojnásobek času toho, co normálně hrají. Pustili do davu flašku Jamesona,  rozhodili asi 5 tématických haloweenských triček a já až musel rozsuzovat své dvě kamarádky, které se o tričko přetahovaly hlava nehlava.

Kapela v závěru večera poděkovala vystupujícím a hlavně fanouškům za skvělou show. Klub byl celý večer narvaný k prasknutí, vydýchán a vůbec... já si vlastně nepamatuji koncert, který bych protančil od začátku do konce. A trochu se omlouvám, za strohý informace k jednotlivým kapelám... Nyní je to vše dosti rozmlžené, ale s příjemnou vzpomínkou na užitý večer.  Těším se na příští ročník!

© 2014-2021 panJosef.cz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram