Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  AKTUALITA: Domažlice se představí v zuřivých tónech Animal Hate, Laid to Waste a Wreck Shit

  V sobotu 9. 1. 2016 se v domažlickém klubu Moskyto již od 19hod představí hned 3 kapely. Zahraje známá místní death metalová skupina Animal Hate a společně s ní zazní i plzeňský thrash metal v podání Laid to Waste a hardcore punkově ladění Wreck Shit.

  Autoři


  Přečíst článek

  REPORT: Bluesový Novoroční nářez v Kalikováku 1.1.2016

  Kalikovák v Plzni na Nový Rok 1.1.2016 ovládl blues!

  REPORT: Plzeň se otřásla v základech - Panychida, Asgard, Armillaria a Sadistic Sacrament

  V plzeňském metalovém klubu Parlament oslavila dne 26.12.2015 místní black metalová skupina Panychida své 10. výročí. A jak jinak by kapela mohla oslavit své "narozeniny" než koncertem, na které pozvání přijali také německá skupina Sadistic Sacrament, brněnští Asgard a místní uskupení Armillaria. 

  AKTUALITA: Trautenberk vydává nové CD s názvem Himlhergotdonrvetr

  Právě v těchto dnech finišují práce na novém albu klatovské tanzmetalové kapely Trautenberk. Kapela má za sebou natáčení ve studiu exAvik v Klatovech a v současné době dokončují práce na bookletu. Samotného zpracování přebalu desky se ujal Daniel Kurz (Atari Terror, K25A), který má v tomto oboru nemalé zkušenosti. „Když jsme řešili, jak by měla nová deska vizuálně vypadat, už jsme věděli, že se bude jmenovat HIMLHERGOTDONRVETR. Padla tedy otázka: „V jaké situaci zakleješ? V jaké situaci si zakleje snad každý?“ No, když ti přijde obálka s modrým pruhem. To vždycky smrdí nějakým průšvihem. Proto i obal desky je pojat jako dopis a celkový koncept se točí kolem soudního rozhodnutí, na jehož závěru dojde k „překvapivému“ rozuzlení, říká Luboš Valeček, alias Horst, zpěvák kapely Trautenberk.

  RECENZE: Plzeňské Discovery (4) - Zoey

  Neseme vám noviny, Štědrý večer nastal, či Vánoce, Vánoce přicházejí. Troufám si tvrdit, že tyto skladby právě dnes „provoněly“ vaše domovy. Pokud si však chcete od tradičních vánočních koled odpočinout, náš portál vám nabízí zajímavou alternativu. Vítejte u čtvrtého pokračování série Plzeňské Discovery.

  REPORT: MAELSTRÖM a NIL v Kalikováku 18.12.2015.

  Pátek se mi celkem nevydařil, od rána mi bylo dost zle a před sebou jsem měl naplánovanou akci v Kalikovském mlýně, který sem chtěl několikrát za den zrušit, nakonec jsem rád a děkuji Martině D. za dobrý tip.

  AKTUALITA: Místní Borci uvádějí svůj 100. a zároveň vánoční večírek pro náročné.

  Kdy: 19.12.2015
  Kde:
  Divadlo Pod lampou
  Start:
  19:30
  Vstup:
  120 předprddej (+poplatky) /150 na místě

  White Wine [US/De]
  Pamatujete si 31knots? Mix kytar, matematiky, artrocku, ale i jazzu, klasiky nebo klezmeru, se skvělým zpěvem a bezchybnou instrumentací. Poslední desku vydala portlandská parta v roce 2011 a frontman Joe Haege ve stejném roce založil sólový projekt Vin Blanc/White Wine. Vin Blanc/White Wine nezůstal od debutu "Chroma Key" v roce 2011 v koutě. Předloni se Joe Haege spároval s bubeníkem kapel Blut Sport Disko a Plasma Police Fritzem Brücknerem, kterého poznal na turné s Menomena, a společně natočili elpíčko "In Every Way But One".
  Přesto, nebo snad právě proto, si Haege zachoval výjimečnou muzikantskou integritu a rukopis: přestal se starat o to, jak skladby přijme veřejnost, a soustředil se výhradně na to, jak znějí a co sdělují - a jak je s výsledkem spokojený on sám. Jeho melodický vokál, kousavou elektriku a vkusnou elektroniku doprovázejí úsporné, ale důrazné bicí s ozvěnami synth-punku konce sedmdesátých let. Oba hudebníci si sedli natolik, že Haege dočasně opustil L.A. a přestěhoval se do Lipska za Brücknerem. Chvíli hrají na rozehřátí jen tak v duu a protože jim asi bylo smutno, tak v Září 2015 vzali do trojky bubeníka Kirmese, který nám mimojiné dohazuje ty nejúchylnější kapely, co ste mohli vidět. Kruh se zdá se uzavřel a celá kapela mění název na White Wine, aby se to lépe skandovalo!Debbi Love.Autorské duo Debbi Love, neboli Bio Masha a Luděk Kazda, produkuje žánrově nevymezené hity s vizí a) inovativních gastromelodií, b) zvukových pořadů určených prostorem prezentace (sound specific) a v neposlední řadě vědeckofantastickým hudebně dramatickým pořadem Shitparáda, vysílaným pravidelně na radiu Streetculture. Jejich snem je hrát dobře a dlouho jako jukebox, aby všichni byli šťastní a nevadilo jim, že skladby nikdy předtím neslyšeli a mnohdy ani potom neuslyší. Silným pojítkem Debbi Love je dlouholetý kladný vztah k improvizaci. Všechny ustálené písně, tzv. hity jsou pouze jejím důsledkem.

  Dogs for Breakfast, nebo spíš psi ke snídani vznikli v roce 2009 z popela kapely The Slavier, kdy se tak odpoutali od páníčka a mohli si hoblovat to svoje pokaždý trochu jinak. Rozhodli se nezaseknout na místě a postupně s každým albem trošku změní styl a trcohu přitvrdí. Víceméně se ale motaj někde mezi metalem a hardcorem a jak je u talijánů zvykem, tak se s tim fakt neserou! Na albech spolupracovali například s borcema jako je Luca Mai nebo Giulio "Ragno" Favero z Mombu a ZU, kteří DFB pomohli k ještě bohatšímu zvuku a prodejům desek samozřejmě.

  Arai jsou čtyři kluci ze Stodu. Nebo ze Stoda, teď nevim, možná i dál. Tedy skoro místní a svým talentem dokazujou, že s nima prostě musíme počítat... Nedávno a rokem vylezli ze zkušebny a mají za sebou teprve pár koncertů a jedno splitko se spřízněnými Melmac, který vydali na Slush Records, ale pokud se na to nevyserou, tak maj doost slibnou budoucnost. Píšou, že hrajou post rock, aby si pak klidně zahrávali třeba s noise rockem nebo post metalem. Nezpívaj, ale umí to. Nepotřebujou ukázat víc, je tam vše co chtělí říc.Předprodej:

  Tentokrát máme dokonce i předprodej, tak ušetři na pivo třeba tady:
  http://www.plzenskavstupenka.cz/cz/component/ticketseller/title/11672-white-wine-d-usa-debbi-love-dogs-for-breakfast-it-arainebo:
  https://www.smsticket.cz/vstupenky/6113-white-wine-d-usa-debbi-love-dogs-for-breakfast-it-arai

  a zajít můžeš sem:
  Music records, Dominikánská 3, Plzeň

  REPORT: Masakr na večírku aneb Sinetrium, Second Side a Cerberos

  Party Massacre vol. 5 aneb Masakr na večírku - hudebně nabitá událost, která se odehrála 12. 12. 2015 v malém plzeňském hudebním klubu JAM a představila se zde pořádající metalová kapela Sinetrium, heavíkovci Cerberos a metalcorová místní skupina Second Side

  REPORT: Sakala a Nulajednanula v Pekelné Bráně

  V magický den 11.prosince 2015, kdy byste těžko hledali na nebi měsíc, byl totiž nov, se vytvořila krásná atmosféra pro nadcházející událost. Vše zahalila naprostá tma a v ulicích se nic netušící lidí chystali na páteční párty do různých klubů.

  REPORT: Něžná noc s Pospíšilem u Zacha

  "A zní pořád v nás... A má dětství hlas..." Jako by Luboš Pospíšil zpíval ve své Matějské o sobě samém, neboť minimálně pro mě má opravdu jeho něžný hlas příchuť dětství. Písničky, které mi nezestárly ani po několikaleté odmlce, kdy jeho cédéčka ležela mnou trochu opomíjena na polici, mi při středečním koncertu 25. listopadu 2015 u Zacha jen dokázaly, že mě maminka vskutku vedla k hudbě hodnotné. Ač jsem byla před mnoha lety svědkem jeho hraní několikrát, a zvláště pak pravidelně u Berounky v hostinci U Rozvědčíka - v Plzni jsem na něm byla poprvé. Jak ale sám Luboš řekl, právě v Plzni hrál už za svou kariéru na více místech než třeba i v Praze, snad dokonce na více než třiceti.

  © 2014-2023 panJosef.cz