Článek

RECENZE: Plzeňské Discovery (4) - Zoey

Neseme vám noviny, Štědrý večer nastal, či Vánoce, Vánoce přicházejí. Troufám si tvrdit, že tyto skladby právě dnes „provoněly“ vaše domovy. Pokud si však chcete od tradičních vánočních koled odpočinout, náš portál vám nabízí zajímavou alternativu. Vítejte u čtvrtého pokračování série Plzeňské Discovery.

Vánoční pohoda dolehla i na nás, tudíž jsme za dalším nadějným interpretem pomyslně necestovali nikterak daleko. V Klatovech, kde jsme ještě nedávno recenzovali metalovou bandu Haxna, jsme objevili energickou Zoey.

Nutno podotknout, že jde zatím o velmi mladou formaci. Kapelní profil na portálu Bandzone.cz byl založen na přelomu letošního léta, přesto však Zoey rozhodně čas neztrácí. Již v květnu navštívili klatovské studio Ex-Avik a nahráli své první tři singly - jsou jimi skladby Good Wave, I Find you a Where are my friends?

Mockrát jsme se nesetkali s kapelou, kde se členové shodnou v hudebním vkusu. Zoey je v tomto ohledu výjimkou a do jisté míry následují své společné vzory. Hudbu v pojetí Zoey ovlivnili jak velká zahraniční jména jako Nirvana nebo Led Zepellin, ale také česká tvorba v podání Krucipüsk či Wohnout.

Tato jména evokují, podle mého názoru, určitý hudební projev, který bych nazval “neotřele však nekomplikovaně“. Zoey se tohoto motta drží a tím se stává na podiu jedinečnou. Podíváme-li se na konkrétní singly, zaujala mne zejména píseň Good Wave. Song věnovaný převážně vášnivým surfařům však skrývá zajímavou pointu. Andrea Kohoutová, autorka textu a zpěvačka Zoey v jedné osobě, zde zpívá o tom, jak je krásné chytit vlnu, cítit vítr ve vlasech a na problémy zcela zapomenout. Podle jejích slov je však tato myšlenka pouhou fikcí, protože sama krásy surfingu nezažila.

Texty Zoey jsou výhradně v angličtině. Není to však z jakési nechuti k české řeči, ale spíš jim jejich poselství do angličtiny více pasují. Jejich vystoupení jsou show od začátku do konce, bohužel na regulérní CD si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Čekání nám však jistě ukrátí další připravovaný singl, který je plánován na příští rok. Kapela se rozhodla býti věrná Ex-Aviku.

Na závěr bych dodal pár zajímavostí.

  • Zpěvačku Andreu můžete znát z kapely Infinito, rozhovor s nimi jsme vám přinesli v dubnu minulého roku.

  • Kapela Zoey si při posledním nahrávání odskočila ze studia, aby zahráli na námi pořádaném klubovém festivalu Plzeňskékapely.cz 2015

  • Na kapelním profilu na Facebooku můžete shlédnout video ze zákulisí nahrávání. Kytarista Tomáš Roháčik zde nahrává svou vyhrávku k písni Where are my friends? Jeho výraz a následná reakce Pavla Broma na ne úplně čistý tón opravdu pobavily.

Tolik ke kapele Zoey. Přeji vám krásné Vánoce, mnoho dárků pod stromečkem, a pokud dnes pod ním najdete hudební nástroj, přeji mnoho úspěchů a plno potencionálních posluchačů.

© 2014-2023 panJosef.cz