Přečti si

Články

  info@plzenskekapely.cz
  +420 773 55 14 14

  REPORT: In The Name of Cobain rozpálili Buena Vistu na počest Kurtovo nedožité padesátky

  Dne 4.3.2017 dorazila do plzeňského klubu Buena Vista snad nejznámější tribute kapela s názvem Nirvana - In The Name Of Cobain. Jak již název napovídá, přivezl s sebou legendární písně americké grungeové kapely Nirvana.

  Autoři


  Přečíst článek

  ROZHOVOR: Sinetrium - vegetariánskej pAnK bez trumpety

  S kapelou SINETRIUM jsem se poprvé seznámila 12. prosince 2015 v rámci akce Party Massacre vol.5 aneb Masakr na večírku (report zde), kde mne z koncertujících kapel zaujali tito kluci nejvíce - možná taky proto, že během svého vystoupení zničili klubovou vánoční výzdobu. A od té doby jsem se byla podívat hned na několika jejich koncertech, ať už klubových nebo pod širým nebem. A naše četnější setkání vedla i ke vzniku tohoto rozhovoru. Sešla jsem se s tvrdým jádrem kapely - Markem Pechmanem /zpěv/, Tomášem Svobodou /kytara/ a Lukášem Maiem /kytara/ v jedné malebné hospůdce u půllitru lahodného moku... a i proto nám odpusťte jistou míru hospodské ironie - nebudeme předbíhat, čti dál.

  REPORT: Infection Act tour 2017 – Plzeň

  S příchodem nového roku přišla i spousta zajímavých koncertů, ke kterým akce Infection act tour rozhodně patří. V sobotu 25.2.2017, se do díky koncertům podobného ražení známého klubu Parlament, sešly black metalové„pandy“ z širého okolí, aby se staly součástí akce, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat.

  REPORT: Panzer Storm Fest vol. 5

  V sobotu 18.2.2017 se v plzeňském podzemním klubu Parlament konal již pátý Panzer Storm Fest, a to pod taktovkou pořadatelů známého nýrského Eternal Hate Festu. Každý z ročníků se nesl v duchu black či thrash metalu, což se ani v tomto případě nezměnilo, stejně jako skvělá atmosféra vytvořena tentokrát třemi českými a jednou švédskou kapelou.

  ROZHOVOR: O vážných vášních Jana Lichti Lichtenberga

  Pro nemalou skupinu hudebních fandů je jeho jméno už dnes minimálně v kraji pojmem, jeho hranice umělecké tvorby sahají ale mnohem dále než mnozí tuší. Ať už se mluví o Honzovi Lichtenbergovi ml., Lichťovi nebo Richiem, je to prostě ten s kytarou, velkym nosem, hromadou korálků a mnohonásobně vyšším počtem prstů než mají ostatní smrtelníci. Do úvodu k dnešnímu rozhovoru zasáhla vyšší moc, a tak bych ráda ještě stále s úsměvem na rtech citovala nedávný komentář jeho kamaráda – kytaristy Martina Koreckého, k jednomu z Honzových obrazů. On to totiž vše nesmírně trefně shrnuje, ale páč je ne úplně slušného ražení, dám vám ho pro jistotu až na konec tohoto nesmírně příjemného rozhovoru, odehrávajícího se v plzeňském Jazz rock Café.

  REPORT: Distant space = metal space

  Sobotní noc, 21. ledna 2017, patřila po všech stránkách temnému metalu, a to v podobě akce s příznačným názvem Distant space vol.1, která se odehrála v plzeňském Divadle pod lampou. Pozvání od pořádající kapely, místních InnerSphere, přijaly další již poměrně stálice české a rakouské metalové scény, a to NAHUMArch of Hell a Darkfall.

  ROZHOVOR: Miloslav Orcígr - nové CD - Best of

  Co tě vedlo k vydání Best of?

  Míla:
  Myslím, že je to taková tečka za mou prací. Letos je  35 let mého působení v hudební branži, tak je to i tak trošku k tomu mému jubileu, takový malý dáreček pro mne i mé fans.

  AKTUALITA: Čeká nás Carnage Night vol.2

  Rádi bychom Vás pozvali na akci s názvem CARNAGE NIGHT - již na druhý ročník. Akce se uskuteční 7. ledna 2017 v komorním prostředí JAM klubu v Plzni. Pozvání od kapely Toxic Paradise přijali Septic People, Dexor a Ankhor.

  AKTUALITA: Party Massacre aneb Sinetrium, Haxna a Meat Mincer

  Rok se s ro(c)kem sešel a já si Vás dovolím opět pozvat na další ročník PARTY MASSACRE!, který se odehraje již tradičně 16. prosince v plzeňském klubu JAM. O Vánoční nadílku se postará pořádající kapela plná utečenců z Dobřan - SINETRIUM, a sekundovat jim budou klatovská HAXNA a karlovarští MEAT MINCER.

  REPORT: Znouzectnost po třiceti letech na místě činu, zahrála znovu v klubu Oko

  Kapela Znouzectnost vystoupila poprvé 26. listopadu 1986 v plzeňském klubu OKO. A po třiceti letech, 26. listopadu 2016, se do OKA vrátila.

  © 2014-2023 panJosef.cz