Článek

Zlo z jihu a Absolutní neklid objevili na Festivalu na ulici nové fanoušky!

Pro nás rozhodně jeden z největších punkových objevů tohoto festivalu. Zlo z jihu, punkový hardrock a Absolutní neklid to ve čtvrtek 25. srpna 2022 rozpálili na stagi u Branky v rámci Festivalu na ulici.
 

Zlo z jihu

Zlo z Jihu, banda veselých chlápků z jižních končin kraje, přijeli zahrát na stage U Branky v rámci Festivalu na ulici. Tihle hoši dokázali, že i jako začínající kapela lze zaplnit plácek ve Smetanových sadech U Branky a je očividné, že kluky muzika hlavně baví, než aby jeli například na kšeft. Nutno taky dodat, že se dokáží vlastně i prodat. Jak se posluchači mohli přesvědčit, DIY pokreslené čapky, nebo trička stojí pár korun, ale ty kapelní, hvězdné a propocené stojí minimálně o 200 korun více, tak glosoval ceny merche frontman kapely.

Drzá kytara, originální texty a písně jako například Slaná Lída, Standa, nebo například píseň Flusanec, roztančily nejednoho příchozího. 

Dle slov pořadatelů, tuhle kapelu rozhodně nevidíme na festivalu naposledy a můžeme se těšit na ročník 2023, kdy tahle pecka zahraje v mnohem atraktivnějším čase.

+ 9 fotek

Absolutní neklid

Absolutní neklid měl na festivalu na ulici svoji premiéru, a dle diváků, ale i zvukařů se povedla opravdu na jedničku. Moderátor po koncertě pronesl, že se rozhodně kapela stala součástí festivalu a můžeme se na ně těšit i příští rok.

Nejvíce výraznou písní bych mohl jmenovat určitě píseň Slovan, kde se zpívá: “Hotel Slovan, Smetanovy Sady”, který sídlí hned naproti pódiu u Branky.

Absolutní neklid dostál svému názvu, a tak tedy nechybělo ani pogování, například na písničku Sluníčko, která je mezi fanoušky velmi oblíbená. 

Dále zazněly písně jako například Loutka, Radyně nebo píseň Pocit, kterou má kapela ve svém repertoáru ve třech verzích, podobně jako například Psí vojáci, kteří mají píseň Prší 1,2,3,4,5.

+ 11 fotek

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Jelikož asi všichni známe občasná rána po koncertech, došlo na přídavek písní Ráno.

Kapela si po koncertě chválila zvuk, ale i atmosféru a ještě dlouze probírala s diváky, jak se jim vystoupení líbilo, a že to asi bylo jedno z nejlepších vystoupení v historii kapely.

Kapela má za sebou několik menších festivalů okolo Plzně,  v Plzni hrajou pravidelně v Anděl Music Bar, kde je určitě do konce roku ještě uslyšíte. Pokud by se Vám nechtělo čekat, můžete vyrazit 10. září 2022 do klubu Labe v Hořovicích, kde vystoupí s frýdecko-místeckou skupinou Prouza, která slaví Kristova léta návratem na pódia.

+ 11 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz