Článek

REPORT: Žádnej Strach v Rock Impuls

Dne 17.5.2014 jsme s partou kamarádů od Rokycan vyrazili do nově otevřeného plzeňského klubu Rock Impuls.

Je to příjemný klub, nesoucí se v rockovém duchu. Rozvržení interiéru je perfektní, najdete zde dlouhý bar, za kterým jste jednoduše vidět a obsluha se Vám ihned velmi kamarádsky věnuje. Výborné je i umístění míst pro sezení s lampami nízko nad stolem. Navozuje to opravdu parádní atmosféru. Pak už stačí udělat jen pár kroků do sníženého prostoru před pódiem a řádit, řádit, řádit.

Večer byl pojatý i jako narozeniny jedné mladé slečny, takže před pódiem nebyla nouze o balónky všemožných barev, které během prvních pár songů stejně popraskaly pod nohami tančících návštěvníků a odebraly se tak do punk-rockového nebe. Ano, v sobotu zde bylo opravdu živo. Po celý večer zde hrála punk-rocková kapela Žádnej strach.

Místní plzeňáci mixovali prvky rocku, punku a prolínali je s žesťovým nástrojem. Trumpeta v některých pasážích gradovala atmosféru do naprostých výšin. Málokdy se stalo, že by v kotli nebylo pořádně živo. Trumpetista dorazil na vystoupení o něco déle, takže jsme mohli jednomyslně usoudit, že tento nástroj ke kapele opravdu nesporně patří. Vystoupení bylo rozděleno do tří částí s krátkými pauzami. Zaznělo opravdu mnoho songů, hlavně písně vlastní, ale došlo i na známé punkové covery.

V závěru večera, kdy už byli členové kapely rozhodnuti ukončit produkci, došlo na finální improvizovaný jam s publikem. Jeden z návštěvníků zasedl za bicí soupravu, kluci z Žádnej Strach se chopili nástrojů a skvěle navázali na rozjeté bubenické sólo.

Z klubu jsme jednoduše odcházeli veselí a nadšení.

© 2014-2023 panJosef.cz