Článek

REPORT: Letní slavnost U Stočesů v Rokycanech

V pátečním podvečeru 27. června se konala letní slavnost v rokycanském minipivovaru U Stočesů, která byla pořádaná k 3. výročí od otevření. Začátek víkendového slavení narozenin zahájili domácí rokycanštíBudulínci, Cheers! z Plzně a nejdále dojíždějící pražská kapela DiscoBalls.

Frontman Boris z kapely Budulínek, který akci uspořádal, vsadil na oblíbenost a rozmanitost hudebních žánrů kapel, díky čemuž bylo před pivovarem doslova narváno. Kapela vytáhla všechny svoje nejlepší pecky, přičemž píseň Masakr prasat dokonale podtrhovala vůni masa z venkovního grilu.

Ačkoliv kapela Cheers! vystoupila v neúplné sestavě bez kytaristy a kontrabasu, neutrpěla rozhodně žádné šrámy co se týče kvality hraní, a jejich fanoušci je budou mít stále v oblibě i s chybějícími členy. Ba naopak, z doslechu víme, že si kapela našla nové fanoušky a posluchače. Snad kdyby nebylo kamenitého povrchu, tak by se před nimi rozproudilo takové pogo, jako zažili den předtím v plzeňském Zach’s pubu. Každopádně irskou melodii se zvučnými veselými tóny akustické kytary, irské flétny, akordeonu, houslí a bicích si všichni posluchači dosyta vychutnali, stejně tak jako všechny „stočeské“ výborné pivní speciály.

Po delší prodlevě, se po odehrání předešlé kapely, na provizorním pódiu ukázali DiscoBalls. Netrpělivé fanoušky záhy přesvědčili o tom, že počkat si na jejich vystoupení se opravdu vyplácí. A aby ne! Kdo by si nechal ujít kombinaci pozounů, saxofonu, řízného hlasu zpěvačky a divoce hrajícího kytaristy?

Koncert, který byl krásně slyšet přes polovinu Rokycan, zakončil ohňostroj a můžu dodat jen jedno, že tam se slavit prostě umí.

© 2014-2023 panJosef.cz