Článek

REPORT: Trautenberkova předvánoční besídka

Oblíbená Tanz - metalová banda z Klatov po roce opět vyprodala Depo2015! Minulý rok dokonce Trautenberk kvůli velkému zájmu přidali ještě jeden koncert. Letos tomu tak nebylo, jak sama kapela předem avizovala, kdo zaváhal, měl zkrátka smůlu.

Co nemůžu na začátku nezmínit a nepochválit je naprosto bezchybná práce pořadatelů. Ač byl sál narvanej k prasknutí, obsluhy barů byly perfektně sehrané a na pivko jste čekali opravdu jen chviličku. Nehledě na to, že stíhaly být ještě velice příjemné. Co dodat? Klobouk dolů!

Narozdíl od koncertu Škworů kterým se podařilo Depo vyprodat na jaře tohoto roku také, měli Trautenberk naplánovanou autogramiádu už před koncertem. To si samozřejmě nenechaly ujít řady skalních fanoušků, z nichž někteří byli oblečeni do kostýmů stejně jako samotná kapela. Tohle mě osobně hodně baví, když jsou fanoušci natolik oddáni kapele, že si začnou třeba pomalovávat obličeje jako Powerwolf, nebo na sebe hodí kostkaté košile a štulpny jako právě Trautenberk. Nicméně Anička je jen jedna. Pokud by se mezi vámi čtenáři přeci jen našli tací, kteří nikdy neviděli Aničku, doporučuji prozkoumat jejich kapelní fotogalerii na Facebooku. Nepřehlídnete ji. Věřte mi...

Než se chopili nástrojů samotní Trautenberk, role nabudit publikum se ujali Frozen Poppyhead. Zážitek z jejich vystoupení nebyl vůbec špatný, ba naopak, ale nemohl jsem se ubránit myšlence, že jejich muzika míří na úplně jinou cílovou skupinu posluchačů než headliner večera.

Krátce po třičtvrtě na devět, už sálem zněla všem jistě povědomá znělka z Krkonošských pohádek. Za mohutného potlesku plného sálu, se na podiu začali postupně objevovat jednotliví členové téhle klatovské skvadry. Klidnou znělku která již několik desítek let zahajuje známý pohádkový seriál, zanedlouho přerušil nářez Kubamelehubou z alba Himlhergotdonrvetr. Dneska budeš mou! Dneska budeš mou! Topinkou šumavskou! zpíval dav společně s kapelou.

Celý koncert byla jedna velká show, jak se na Trautenberk sluší a patří. Zazněli písně mimo jiné i z nejnovějšího alba Ticho nad pekáčem, ze kterého pochází můj oblibený Stomatometal. "Když zuby bolí, a to vím jistě, kopanec do vajec je až na druhým místě" mě pobaví vždycky. Oprášeny byly i starší kousky typu Pot nebo Hajnej. Na vystoupeních Trautenberk je vidět, že i když jejich hvězda stoupá stále více vzhůru, tak zároveň nezapomínají na svého zemřelého kamaráda a frontmana Tomáše Paimu alias Obrouše, kterému i tentokát věnovali píseň Pán udíren.

Poté co dav začal vyvolávat přídavek, začalo být jasné že song Himlhergotdonrvetr zkrátka zaznít musí. Dav vřel a klel s neskutečnou razancí. Oba zpěváci kapely se objevili na podiu v nafouknutých kostýmech, kterými imitovali pohádkového Trautenberka. Koncert byl u konce a dav se pomalu začal courat směrem k východu. Někteří se ještě zastavovali u "merch stánku" muchlajíc přitom bankovky v rukou. Nebyli jste? Příště běžte! Je to skvělý!

© 2014-2023 panJosef.cz