Článek

REPORT: Irish Halloween Party #4 v Divadle pod Lampou

Dne 31.10.2015 proběhla tradiční akce pořádaná plzeňskou folk-punkovou kapelkou Cheers!, vyznačující se irskými kořeny a byla to jako každoročně velká paráda. U vstupu bylo i mraky samolepek tématicky k akci, ale i sticky k 25. výročí plzeňského Divadla pod Lampou.

Dorazili jsme na začátek někdy před 9 hodinou, plno lidí posedávalo u baru v horním patře klubu a dole se nacházelo pramálo lidí. Mezi pořadateli se nesl oprávněný strach, že tato akce nebude mít mnoho návštěvníků. Ale... úderem deváté hodiny spustili svoji show punk-rockoví Rabies z Bystřice nad Pernštejnem a všechno bylo jinak. Z čista jasna se fanoušci od horního baru přesunuli pod pódium a mnoho nových osob přišlo. Byl haloween, takže nemusím komentovat, že se davem prodíralo mnoho skvělých masek s nádechem smrti a tlení lidského masa.

Po skončení Rabies, nastala lehce delší pauza při přestavbě. Využil jsem volného času ke konverzaci se saxofonistou Bozezem z Queens of Everything o všem možném a také se dozvěděl, že důvod proč se stále ještě nezačalo hrát, je ten, že se čeká na kontrabasistu. Ten jel v závěsu za kapelní dodávkou svým autem a při cestě omylem nabral benzín do nafťáku (a nebo obráceně, těžko říct). Prostě někde zůstal stát a někdo pro něj musel jet. To že to nevím uplně přesně, umím i odůvodnit. Kapela začala hrát, večer nabíral grády, všichni se ukrutně bavili, pili a pili a já byl mezi nimi. Během jedné z písní Queens of Everything se členové kapely Cheers! postavili za členy hrajících a z pytlů rozhazovali pestrobarevné balonky a bonbóny mezi krutopřísně pařící publikum. Nutno dodat, že zem se pak brutálně lepila na nohy. Veselé fanoušky to však nijak neodradilo od pekelného řádění pod pódiem.

Poslední nastupivší kapelou byli "nečekaně" Cheers! a jak se říká... na domácím hřišti se kope nejlíp. Tahle plzeňská banda zahrála snad vše ze svého repertoáru irsko-folkových melodických a energických písní a hráli snad dvojnásobek času toho, co normálně hrají. Pustili do davu flašku Jamesona,  rozhodili asi 5 tématických haloweenských triček a já až musel rozsuzovat své dvě kamarádky, které se o tričko přetahovaly hlava nehlava.

Kapela v závěru večera poděkovala vystupujícím a hlavně fanouškům za skvělou show. Klub byl celý večer narvaný k prasknutí, vydýchán a vůbec... já si vlastně nepamatuji koncert, který bych protančil od začátku do konce. A trochu se omlouvám, za strohý informace k jednotlivým kapelám... Nyní je to vše dosti rozmlžené, ale s příjemnou vzpomínkou na užitý večer.  Těším se na příští ročník!

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz