Článek

Plzeňská kapela Radosta a Daniela Kolářová spojili síly ve prospěch hospicové péče!

  • Radosta

Plzeňská kapela Radosta dnes 2. května 2023 vydala nový singl Máňa, který je zasvěcen Hospicu Svatého Lazara v Plzni a podpoře hospicové péče obecně.

Daniela Kolářová / Foto: Sylva Louthanová

Slavná česká herečka Daniela Kolářová se v tomto projektu objevila jako hlavní postava, kdy se vůbec poprvé ve své herecké kariéře objevuje ve videoklipu, a to na pozvání plzeňských hudebníků ze skupiny Radosta, kteří se inspirovali legendárním českým filmem Kulový blesk.

V tomto filmu ztvárnila Daniela Kolářová manželku hlavního hrdiny, kterého hrál Josef Abrhám. Singl Máňa je již druhým singlem od skupiny Radosta a bude součástí alba Dvanáctisměna, jehož vydání je naplánováno na 26. května 2023 pod hlavičkou Indies Scope Records.

V klipu účinkují dokonce i různí hosté. Sborové zpěvy si zazpívala například plzeňská hudebnice Karolina Korecká. Dalšími aktéry ve sboru můžeme jmenovat osobnosti jako Martu Kubalíkovou, Alici Tyrychtrovou, Alenu Ženíškovou a na trumpetu Petra Vohnouta.

Kapela Radosta / Foto: Sylva Louthanová

„Místo toho, abychom se snažili o předražený klip, který by nás proslavil, jsme se rozhodli spojit umění s podporou dobré věci. Tímto projektem chceme upozornit na důležitost hospicové péče, která trpí nedostatkem financí,“ sdělil Jan J. Šimon, lídr a zakladatel kapely.

Už jen krásným faktem může být, že se Daniela Kolářová vzdala svého honoráře za účinkování ve videoklipu, pro dobro věci.

„Jádrem poselství písně je neúprosně ubíhající čas, který se pro každého měří jinak. Rozhodli jsme se podpořit plzeňský Hospic Svatého Lazara. Avšak prostřednictvím webu dobratecka.cz mohou lidé podpořit jakýkoliv hospic ve svém okolí,“ dodává saxofonistka skupiny Brazilská Káva, tedy Klára, vlastním jménem Klára Heřmanová.

Na videoklipu se kromě Daniely Kolářové a členů skupiny Radosta podílel také uznávaný režisér a kameraman Ondřej Urbanec, jehož tvorba je například tvorba videoklipů pro Kapitán Demo, Kryštof, Mirai a další. Urbanec také minulosti spolupracoval například s Karlem Vaňkem z Manavideo a Jiřím Hofreitrem z Nadačního fondu Muži proti rakovině.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz