Článek

Punkový večírek pod Lampou, vydání druhé a v podání Bohužel, Presumpce neviny, Ztráta času a Pivo Zdarma!

Zřídka se nám stává, že z jedné akce vyjdou hned dva články. Ale 10. září 2022 to v Divadle pod lampou bylo vážně dobré. Zahrály kapely Ztráta času, Bohužel, Pivo Zdarma! a Presumpce Neviny. Již před zahájením dorazil slušný počet lidí a v backstagi teklo pivo proudem. 

foto: Nikol Havlová

Večírek zahájila Ztráta času z Chomutova, která předvedla své skladby obohacené zvukem tahací harmoniky, která musela dostat opravdu každého. Zazněly skladby jako Šoubyznys a nebo stejnojmenný song Ztráta času.

foto: Nikol Havlová

Pro mě osobně byly hvězdy večera bohuželácký kluci. Jejich plzeňská trojice předvedla jak své originální songy, tak i covery. Zvýraznila bych například písně Přátelé a O Lidech. I když proběhl zmatek v hraní, tak to na sobě nikdo nenechal znát a my se tak dočkali povedeného vystoupení, při kterém se to dalo pod pódiem pořádně rozjet.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

foto: Nikol Havlová

Poté proběhlo skupinové focení a na řadu se dostali stříbrští Pivo Zdarma!. Charismatický frontman, našláplá hudba a rozjetí fanoušci – co může být více? Slyšet pro mě domácí kapelu je vždycky fajn, natož když tihle hoši to umí opravdu dobře. Mohli jsme si vyslechnout PivoPopelnice nebo mojí srdcovku Don't Criticise It

foto: Nikol Havlová

Třešničkou na konec se stala Presumpce Neviny. Koncert byl opravdu chuťovka a já si to vychutnala, co to jen šlo. Nechyběl stage diving, ke kterému jsem se uchýlila poprvé za svou existenci, nekompromisní pogo, ale ani Forever Drunk zabékané spolu s fanoušky. 

Nakonec i přes zdravotní problémy zazněly všechny kapely a tento večer se stal opravdu užitým naplno. Ať svých činů lituje ten, kdo radši jinam vyrazil.

Na závěr bych vás ráda ještě pozvala na akci, která se uskuteční 1. října 2022 v garáži na Borech za Kikem (zkušebna Bohuželáků). Zazní již zmiňovaní Bohužel, ale také The Smokers, Infarkt a Zvýšený riziko. Garážpunk’s not dead, tak koukejte dorazit! Událost zde.

Z této akce vyšel článek i očima jiného autora, který si můžete přečíst zde.

© 2014-2023 panJosef.cz