Článek

Punková jízda v Divadle pod lampou s kapelami Pivo Zdarma, Bohužel, Presumpce Neviny a Ztráta času!

Druhá zářijová sobota 10.9.2022 slibovala koncert čtyř našláplých punkových kapel v plzeňském klubu Divadlo pod lampou. Vystoupili stříbrští PIVO ZDARMA!, plzeňskou scénu představili kluci z Bohužel a Presumpce neviny. Dále přijeli i chomutovští s kapelou Ztráta času, tak se bylo vážně na co těšit.

kapela: Ztráta času | foto: Nikol Havlová

Když jsem přicházela ke klubu moje uši zaslechly něco co je velice líbivé, a ačkoliv to byla pouhá zkouška kytar a neurčitá představa která ze čtyř vystupujících kapel to zrovna je, donutilo mě to típnout cigaretu a jít se podívat dovnitř za těmi lákajícími tóny.

Jako první se představila kapela Ztráta času a věřte, ztráta času tohle opravdu nebyla! Punková údernost s veselými ska rytmy věřím potěší každého příznivce těchto hudebních stylů a kluci
opravdu váleli. Ač to byl začátek koncertu, lidi se bavili i v kotli pod pódiem.

Zazněla například písnička Severní čechy a svoje vystoupení zakončili písní Melouny. Venku před klubem jsem zaslechla jak kluci říkali, že to byl jeden z nejlepších koncertů, což je skvělé vědět, že si to užily obě strany.

kapela: Bohužel | foto: Nikol Havlová

Druhá kapela, pro mě nepříliš známá názvem - Bohužel byla hudebně obrovsky našlápnutá. Dvojice hodně živých kytar s kvalitním zvukem bubnů a texty rozjetých písniček pro mě bylo jako objevit punkový svatý grál. Hodně dobré vystoupení a upřímně věřím, že tahle kapela nám ještě hodně ukáže.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

kapela: PIVO ZDARMA! foto: Nikol Havlová

Jako třetí kapela vystoupila PIVO ZDARMA! a možná měl ze začátku někdo rozdávat to pivo zdarma, protože kvůli problémům se zvukem to bylo trochu nešťastný. Pro rozjeté fanoušky zdlouhavý rozjezd. Nakonec se ale podařilo a kluci to dohnali perfektně, zahráli skladby jako Plzeňská, Šamponci a pro mě nově objevená s názvem Pivo - romanťárna spojená s pivem.

kapela: Presumpce neviny | foto: Nikol Havlová

A jako poslední se představila kapela Presumpce neviny, fanoušky už měli krásně připravené od předchozích kapel a v kotli jich už bylo požehnaně. V tomhle případě určitě platí: To nejlepší nakonec a navíc je rozmanitost členů kapely vizuálně příjemná záležitost. Nahodili skladby jako je Průser, Presumpce neviny a Začíná to tebou

Za mě se tohle opravdu povedlo jako celek. Příjemný prostředí Divadla pod lampou je pro tyhle koncerty jako stvořený a výborná atmosféra večera by mohla trhat zdi. 

Jen škoda, že se tady točí jen Plzeň, která (alespoň za mě) tady vůbec nechutná, mají ale nabité lednice s možností lahvových piv, tak se to dá v pohodě vykompenzovat. Jo a označení u vstupů s číslama pro odkládání sklenic s pivem, když si jdou lidi zapálit je maximální skvělost!

Z této akce vyšel článek i z druhého pohledu a najít ho můžete zde.

© 2014-2023 panJosef.cz