Článek

Prasofest na cestách aneb koncert ve vlaku pro dobrou věc!

  • S.A.S

Prasofest, to není jen a pouze festival na Vlčtejně, ale je to i mobilní festival. Nýřanská kapela S.A.S. zahrála opět po nějakém čase ve vlaku pro dobrou věc.

Vyráželo se 30. srpna 2022, v půl páté odpoledne z Hlavního nádraží v Plzni a jelo se do Prahy. Jak S.A.S. napsali na své sociální sítě, jízda byla jako hotová sauna a hrálo se celkem skoro tři hodiny, přičemž se kapela stačila zdárně opít, ale zároveň i obstojně vystřízlivět. Kapela zahrála svůj set, který byl speciálně připravený pro tuto událost na přilepšení rodičům Matyáše Filipa z Losiné. Klučina od porodu trpí poškozením mozku a těžkou zrakovou vadou. Celodenní péče a drahé posilovací pomůcky jsou obrovskou finanční zátěží celé rodiny a pořadatelé festivalu Prasofest, v čele s panem Ká, se rozhodli toto břímě trochu odlehčit.

Když jeden z průvodčích zjistil, že se chystá další koncert ve vlaku, vyžádal si směnu výhradně na této trase  a ještě navíc přispěl do sbírky. 

Kapela a fanoušci se vrátili zpět do Plzně po půl 8 večer.

Velké díky, vyjádřili pořadatelé také ČD, a.s., kteří pro tuto příležitost propůjčili vagon. Z minulých akcí můžeme jmenovat například koncerty Pro Kačenku v tramvaji. Pro Matyáše již obdobný koncert ve vlaku proběhl, a to na trase Plzeň - Železná Ruda.

Vybralo se neskutečných 11 849 korun a za nás patří kapele i pořadatelům velký obdiv.

+ 17 fotek
© 2014-2023 panJosef.cz