Článek

Festival na ulici v srpnu opět představí zejména plzeňskou kulturu

Ve dnech 18. až 26. srpna 2023 opět oživí centrum města Festival na ulici. Tradiční multižánrový festival přinese návštěvníkům více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program. 

Festival na ulici, který je jedním z největších open air městských festivalů v České republice, se letos v srpnu opět vrátí do centra Plzně. Vyznamná kulturní událost, která se koná již od roku 1994, oslaví letos svůj třicátý ročník a nadále se zaměřuje na prezentaci a podporu plzeňské hudební scény.

Vstup na festival, který se bude konat od 18. do 26. srpna 2023, je pro veřejnost zcela zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na více než stovku koncertů, zajímavé hudební projekty a bohatý doprovodný program. Festival se bude konat na tradičních místech v centru města, včetně Náměstí Republiky, U Branky, Proluka, Zach's Pubu a Anděl Music Baru.

"Festival na ulici je v podstatě oslavou plzeňské hudební scény," říká Lukáš Krásný, zástupce pořadatelské Agentury Nashledanou. „Jsme rádi, že můžeme letos s festivalem oslavit jeho významný 30. ročník. Návrat k jeho kořenům v posledních ročnících byl velmi oceňován návštěvníky.“

Festival na ulici každoročně představuje široké veřejnosti řadu začínajících plzeňských kapel a pomáhá jim tak najít další fanoušky. Velká část headlinerů je tvořena hudebními tělesy pocházejícími z Plzně a okolí, včetně X-Cover, Děda Mládek Illegal Band, Znouzectnost, Rambanbám, MDK Band, COP, V3Ska, Semtex a mnoha dalšími.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

Z ostatních částí republiky přivezli pořadatelé další zvučná jména, která podpoří rozmanitost a multižánrový charakter festivalu. Například skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas vystoupí na Náměstí Republiky v pondělí 21. srpna. Stejnou scénu obsadí hned první den Tereza Balonová a její looper. Zooblasters, "kapela, co utekla z džungle přímo na podium", vystoupí v Plzni 24. srpna. Legendární česká rocková kapela Etc… vystoupí na hlavní scéně také v pondělí 21. srpna. Crossoverovákapela Gaia Mesiah, která nedávno vydala nové album, přiveze svou energii do Plzně 26. srpna.

Mezi vrcholy programu patří také speciální open air projekt Hollywood s Plzeňskou filharmonií. Koncert filmových melodií proběhne na Náměstí Republiky v neděli 20. srpna 2023.

Součástí festivalu je také bohatý doprovodný program, který zahrnuje Tanec na ulici, různá divadelní představení (samozřejmě s Culinkou v čele), kuličková dráha, výstavy a širokou škálu aktivit pro rodiny s dětmi. Program zahrnuje také vernisáže děl UVU, divadla pro děti i dospělé, taneční workshopy a slam poetry.

Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče, dodala: „Je mi ctí, že mohu poskytnout záštitu pro tuto ojedinělou akci. Díky podpoře statutárního města Plzeň je Festival na ulici zcela zdarma pro veřejnost i návštěvníky města. Během devíti dnů na několik scénách ožije centrum města nejen hudebním děním, ale i bohatým doprovodným programem. I letos je zaměřen na podporu regionální kulturní scény a můžeme se tedy těšit na vystoupení více než 100 hudebních skupin a interpretů."

Festival na ulici je tak skvělou příležitostí pro návštěvníky z celé republiky setkat se s plzeňskou kulturou a zažít jedinečný kulturní zážitek v srdci města.

© 2014-2023 panJosef.cz