Článek

REPORT: Plzeňští muzikanti si umí festival udělat jednoduše po svém aneb netradiční koncert Crimson Fields!

V nedělní podvečer kráčíme jako redakční trojice ulicí Bedřicha Smetany směr k poslední naší štaci dnešního večera v rámci Festivalu na ulici, a to užít si koncert Crimson Fields. V tu chvíli zrovna básním svému redakčnímu kolegovi o této kapele a o pěkné zrzavé dívce, pějící a hrající na cello.

A zrovna v tento moment nás předbíhá všem známý, funící bard Jan Lichťa Lichtenberg. Že by nestíhal natáčení aftermoviečka, a nebo hraje k těm všem projektům i v Crimson Fields? A ono opravdu, že pro tento večer fakticky ano. Přicházíme k pódiu a redakční kolega si steská, že žádnou holku na pódiu prostě nevidí.

Po chvíli nám to všem tak trochu došlo a skrze drby se i doneslo. Zmíněná dívka z kapely Crimson Fields Karolina Korecká, bohužel ze zdravotních důvodů nemohla vystoupit, a proto byl koncert v ohrožení. Během neskutečných 25 minut zařídil produkční tým Festivalu na ulici alternativní formaci, složenou z členů Crimson Fields (Štěpán Kordík, Michal Keller) a Crossroad Bros (Ricardo Delfino, Jan Lichťa Lichtenberg, ale i Štěpán K.).

Neskutečné, co může vzniknout z takto narychlo splácaného uskupení. Zazněly hity jako Come Together, Lady Madonna od The BeatlesNo Particular Place to go od Chucka Berryho, Crossroads od Erica Claptona. A další... další a další... Prostě ty největší pecky! 

V jednu chvíli se na pódiu ukázala jistá dívka z publika a já si v tu chvíli pomyslel, že chce klukům říci... zahrajte mi tu moji, jako když vhodim minci do jukeboxu. Ne šeredně jsem se zmýlil, a jsem za to rád. Dívka jménem Sára Kofrová popadla mikrofon a předvedla něco... něco fakt neskutečného. Z toho zpěvu šel mráz po zádech a slzy do očí. Zvukař měl otevřená ústa dokořán a upustil, že za 5 let na tomto festivalu ještě nic takového prostě nezažil. Jednoduše nikdo z přítomných tenhle vývoj závěru večera U Brankynečekal. Parádní jízda. Holčina pak na dotaz kluků pověděla, že má jenom malou kapelu v rodinném kruhu, někde v severních čechách, ale kluci jí vzápětí oznámili, že jakože 16. 9. 2020 opáčko v Andělu na zahrádce. Tady je link na event. 

Aby toho všeho nebylo málo, kluci si ještě vytáhli na pódium ke zpěvu Malinga Temba z publika. A to byla naprostá tečka! Třešnička! Špička ledovce! Famóza!

Pro mě bylo tohle možná dost to nejlepší, co jsem za poslední roky zažil... a určitě s touhle vzpomínkou budu žít až do smrti!

Závěrem za celou redakci Karolině K. přejeme brzké uzdravení a doufáme, že se opět budeme brzy  setkávat u muziky!

Díky! Plzeň je úžasná, plzeňští muzikanti a vlastně celý produkční tým tutoho festivalu si umí festival udělat prostě po svém! Jsem rád, že jsme toho mohli být svědky! 

 

PS. Ve storiečkách na našem Instagramu naleznete i nějaká videjka.

© 2014-2023 panJosef.cz