Článek

Pilsen Busking Fest 2023 je za rohem!

V Plzni je opět na spadnutí Pilsen Busking Fest. Tý jo, a to už je desátek? Ten čas pěkně letí. Tenhle svátek pouličního umění se chystá od 31. srpna 2023 až do 3. září 2023 a my vám tady dáme malou ochutnávku, co všechno v tohle období zažijete.

Pilsen Busking Fest 2022

Do Plzně zavítá přes 60 jednotlivců, kapel, souborů a uměleckých těles z celého světa. A to vůbec není všechno! 

Těch zhruba sedmdesát procent z nich nezahraje jenom jednou jako na tradičních festivalech. Ne, tady u nás v Plzni si to rozdají třeba až na vosumkrát! Každý z příchozích či kolemjdoucích dostane šanci vidět vystoupení v různých časech a na různých místech. Umělci se míchají po celé 4 dny a vznikají různé spolupráce. V minulosti se dokonce i stalo, že už během festivalu umělci vytvořili nové projekty, kterými pak potěšili plzeňskou smetánku.

Co se týče dramaturgie, ta je pestrá jak paleta v obchodě s barvami. Můžete se těšit na tradiční žánry jako rock, folk, blues, jazz a pop, ale taky ska, world music, reggae a funky. A to stále ještě není všechno! 

Můžete se setkat s progresivním rockem, post rockem, psychedelic rockem, post punkem, noise rockem nebo ambientem. Letošní ročník bude specifický tím, že zde budou velice zajímavou trojici elektro projektů, které sídlí v Berlíně.

Pilsen Busking Fest 2022

Těšte se na experimentální elektroniku skříženou s latinou a popem v podání N.F.P.D. z Argentiny, downtempo ambient trip hop od Arms and Sleepers z USA a na objev loňského ročníku, kterým byl a bude Gray Contrast hrající psychedelické techno/trance.

Kromě toho, organizátoři festivalu dávají šanci začínajícím umělcům, zejména muzikantům, aby si vyzkoušeli hraní na ulici a měli možnost získat inspiraci od zkušených buskerů a umělců z celého světa. Jedna část z nich dostane šanci přímo v hlavním programu. 

Není tak neobvyklá situace, kdy návštěvník přijde na festival a nejdříve vidí zahrát svého kámoše, který pokouší své štěstí se svými prvními počiny, poté nadupanou kapelu z Argentiny hrající přes 15 let a nakonec se sám ocitne ve středu pozornosti, když si jej vybere komediant jako parťáka pro své cirkusácké číslo, nebo muzikant do jam session.

Po skončení hlavní části programu se vždy rozdají sluchátka a na náměstí Republiky začne silent DJs afterparty během které si každý může zatančit a neruší tak noční klid po dvacátédruhé hodině. A pro ty, kteří dávají přednost muzice na živo, je připravená jam session v klubu Anděl.

No bude to krásný, sleduj třeba Instáče, že jo. My už se těšíme, bude to hezký, pro Plzeň tradičně unikátní! Uvidíme se v srdci Plzně!

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz