Článek

REPORT: Panoptikum - punkový rej v plzeňském vnitrobloku

V sobotu 5. 7. 2014 se konal koncert tří, téměř plzeňských punkových skupin, jejichž jména jsou již dosti zapsaná v pamětech místní punkové omladiny. Koncert se odehrával na zahrádce v prostorech Kafe Panoptikum, která sousedí blízko s oblíbenou „Woháňkou“, neboli krčmou U Krokodýlího ocasu. Díky open air vystoupení ve vnitrobloku se musela dodržovat noční klidová hodina, a tak se začínalo již úderem sedmé večerní.

Akci odpálila služebně nejmladší Nízká Úroveň, která si získala přízně diváků natolik, že jim fanoušci dávali "za jízdy" napít ze svých demižónů. Takže slušně rozjetej mejdan! Kluci zahráli svůj výčet písní, plus nějaké předělávky všech známých hitů, a přenechali pódium další kapele. (video)

The Jokers, ač původně plánovali zahrát jen pár písní kvůli zaběhnutí nového člena, své vystoupení nakonec protáhli o dvě tři písně. Krom nového člena představili i nové dva songy a takovej lehkej remake své staré pecky Život jde dál. Jejich vystoupení zpestřil i pan zvukař, který před zahájením plejády ještě pronesl pár vtipných hlášek a moudrostí ze svého mládí a života, které posloužily k dostatečnému naladění mikrofonů na zpěv. (video)

Po "Džoukrech" přišla na scénu Provokace bez Legrace jako zlatý hřeb večera. Harmonika, sranda a punk! Víno a pivo, provokace a pornosongy s chuligánama uzavřel ploužáček od Starých Pušek spolu s přáteli na pódiu, a tehdy i já jsem si zavrtěl zadečkem pod ním. Dále si už produkci nevybavuji, protože kluci, stejně tak i já, se rozešli z pódia užívat si života punk-rockový kapely. Takže levný víno, houba, lahváče a hlavně pěkný holky!

Závěrem je dobré zmínit, že akce byla pořádána pod záštitou PlzeňskéKapely.cz a v každé kapele učinkoval alespoň jeden člen týmu PK. Dále velké díky patří Sjůze, která je majitelkou tohoto opravdu krásného klubu a Lukášovi za zapůjčení skvělého aparátu a dodatečné focení k naší reportáži. Je jasné, že jsme zde nedělali akci naposled. //Pepé

© 2014-2023 panJosef.cz