Článek

AKTUALITA: Na západě Čech vznikl nový hudební pořad „Na první tejk!“

Dne 31. ledna 2021 debutoval nový hudební pořad s názvem Na první tejk!. Jeho tvůrci chtěli vytvořit platformu pro kapely v době, kdy jsou koncerty v nedohlednu. V premiérovém díle z nahrávacího studia Gerys v Sulislavi se jak hudebně, tak osobně představili plzeňští bluesmani Five Rivers Blues Band.

Five Rivers Blues Band založený 2011 Ivanem Audesem (Jiří Stivín, Karel Velebný, James Moody, Viktor Mendoza a další kooperace) tvoří další hudební profesionálové - kytarista Jan Šobr (Aneta & Soul Uncles, ex Sto Zvířat), zpěvák Luboš Muchna a baskytarista Miloš Novotný (Extraband). Čtveřice v pořadu zahrála krátký set a nechala se vyzpovídat moderátorem a jedním z tvůrců pořadu Martinem Juhou. Povídali nejen o svých hudebních začátcích a prvních zkušenostech v nahrávacích studiích.

"My jsme si s Five Rivers natáčení Na první tejk! užili skvěle. Nejen že studio je krásné a hraje se tam bezvadně, ale všichni, kdo se na natáčení podílejí, jsou v maximální pohodě a je tam příjemná atmosféra. A když jsme pak slyšeli výsledný zvuk a viděli sestříhaná videa, musíme říct, že se hodně těšíme na premiéru... Prostě, pokud od kluků dostanete pozvání, neváhejte - je to skvělá zkušenost!" říká Honza Šobr z Five Rivers Blues Band.

Impulz pro vznik pořadu Na první tejk! byl to, že tvůrci chtěli kapelám poskytnout možnost oslovit své fanoušky i v době, kdy se nemůže živě koncertovat. Fototograf a muzikant Martin "Zakkiss" Juha, kameraman Standa Bouzek spolu s mistrem zvuku Honzou Gerykem se rozhodli vytvořit prostor, kde hudebníky nejen vyzpovídají, ale i zaznamenají jejich živé hraní v prostorách Gerys studia v Sulislavi. 

„Místo mé původní představy, že budu fotit a koncertovat, jsem se nakonec stal moderátorem pořadu, což je proti mé běžné práci muzikanta a fotografa nová zkušenost. Ale jsem rád, že jsem ze své komfortní zóny vystoupil a usedl naproti kolegům muzikantům a dostal možnost ptát se na otázky, které mě vždycky u mých oblíbených interpretů zajímaly. Livestreamů je teď mnoho a i proto jsme se rozhodli, že uděláme předtočený pořad, ve kterém bude koncert a rozhovor,” vypráví moderátor Martin „Zakkiss“ Juha.

Na první tejk! můžete sledovat i na sociálních sítích, a to Instagramu a Facebooku.

Sleduj PlzeňskéKapely.cz na sociálních sítích

© 2014-2023 panJosef.cz